24 marca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kuba Wesołowski trenuje ucieczkę przed metą WIngsForLife WorldRun


4. edycja Wings for Life World Run wystartuje na całym świecie już 7 maja. Jakub Wesołowski znalazł swój sposób na zaproszenie amatorów sportowych emocji do Poznania. W premierowej video-zapowiedzi przedstawia autorski trening do jedynego na świecie wyścigu z ruchomą metą. Całość ze scenicznym przymrużeniem oka.

Aktor wziął sobie do serca brak tradycyjnej linii mety i element ucieczki. Przypomnijmy, że w Wings for Life World Run uczestnicy biegną tak długo, dopóki nie wyprzedzi ich ruchoma meta w postaci „Samochodu Pościgowego”. Z tego powodu prezentuje niekonwencjonalny trening z wykorzystaniem obiektów, które mogą go gonić. W zabawnym video prowokuje realne sytuacje, które zmuszają go do intensywnej ucieczki. Każdy pasjonata znajdzie w nim coś dla siebie. Zaprezentowane zostały różne poziomy trudności treningu, zarówno ze względu na tempo, jak i dawkę humoru.

Jakub Wesołowski nie jest już biegowym laikiem. W zeszłorocznej edycji Wings for Life World Run, Adam Małysz, siedzący za kierownicą Samochodu Pościgowego, złapał go dopiero na 24 kilometrze. Był to najlepszy wynik wśród ambasadorów biegu. Kilka miesięcy później Wesołowski zadebiutował w ultra dystansowych zawodach, pokonał 100km trasę.

W tegorocznej edycji aktor weźmie udział za pomocą swojego smartphona: „Niestety nie mogę pojawić się 7 maja w Poznaniu, ale to nie znaczy, że odpuszczam temat. Będę walczył w tym globalnym biegu, poprzez aplikację. O tej samej godzinie, o której wystartują uczestnicy biegu w Poznaniu, ja również rozpocznę bieg. Tym razem uciekając przed wirtualną metą. P.S. Nie dajcie się złapać!” – mówi Wesołowski. Aplikacja Wings for Life World Run poza możliwością uczestnictwa niezależnie od miejsca pobytu, pozwala na efektywne treningi poprzez sprawdzenie swoich sił w ucieczce przed wirtualnym samochodem.

Wszyscy zarejestrowani biegacze mogą dołączać w szeregi drużyn, których z dnia na dzień jest coraz więcej. Na przykład do nowo założonej przez ambasadorkę Wings for Life World Run i Miss Polski na Wózku drużyny „Jedyna Taka”. Pochodząca z Malborka Adrianna Zawadzińska w szczególności zaprasza do biegu mieszkańców Pomorza. „Jestem za wszelką aktywnością fizyczną prowadzącą do realizowania siebie, spełnienia i polepszania swojej kondycji. Wszystkie akcje pomagające komuś, lub przyczyniające się do rozwoju medycyny są istotne dla nas wszystkich” – mówi Miss Polski na Wózku i zachęca do dołączenia do jej załogi.

Na starcie w Poznaniu 7 maja będzie można spotkać się także z innymi znanymi uczestnikami biegu m.in.: Beatą Sadowską, Agnieszką Więdłochą, Joanną Jóźwik czy Alanem Anderszem.

„W tym roku zadebiutuję w biegu Wings for Life. Jeśli chodzi o sport, to na co dzień trochę biegam, jednak przede wszystkim trenuję crossfit. Postaram się zatem zaprosić jak najwięcej crossfitowców do udziału w tej imprezie. Mam nadzieję, że uda mi się zaprosić też innych aktorów do biegu w Poznaniu.” – zapowiada Andersz.

Zapisy trwają na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Możliwość komentowania została wyłączona.