11 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Krystian Zalewski z minimum na mistrzostwa świata

Już w pierwszym tegorocznym starcie na swoim koronnym dystansie minimum na mistrzostwa świata wywalczył Krystian Zalewski. Wicemistrz Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas czwartkowego mityngu Diamentowej Ligi w Oslo osiągnął czas 8:22.44.

W silnie obsadzonym biegu Zalewski zajął siódme miejsce. Bardzo pewne zwycięstwo odniósł Kenijczyk Jairus Kipchoge Birech, który osiągnął czas 8:05.63.

Podopieczny Jacka Kostrzeby do tegorocznego sezonu przygotowywał się na obozach w Kenii i Font Romeu. Najważniejszą imprezą dla naszego reprezentanta będą oczywiście sierpniowe mistrzostwa w Pekinie, do których – po dzisiejszym starcie – może się już spokojnie przygotowywać. Polak w Oslo uzyskał czas o 1.56 s lepszy od wskaźnika PZLA.

Poza naszym najlepszym przeszkodowcem w Norwegii zobaczyliśmy także zawodników, którzy minima uzyskali już wcześniej: Karola Zalewskiego, który w biegu na 200 m zajął 6 miejsce (czas 20.89 przy wietrze -1.2 m/s) i Renatę Pliś, która na 1500 m była siódma ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem w sezonie – 4:04.74.

Sam bieg kobiet na dystansie 1500 m miał bardzo interesujący przebieg głównie za sprawą niesamowitej Laury Muir. Brytyjka dzięki swojej taktyce została niespodziewaną zwyciężczynią. Zachęcamy do obejrzenia tego wyścigu.

W Oslo po raz kolejny dobry wynik uzyskała Genzebe Dibaba. Etiopka dystans 5000 m pokonała w czasie 14:21.29. Niestety nie wystarczyło jej to do poprawienia rekordu świata, o którym myślała przed startem. Co ciekawe po raz kolejny w rolę pacemakerki Etiopki wcieliła się Katarzyna Broniatowska.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się już w sobotę (13 czerwca) w Nowym Jorku.