12 maja 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Królewska Przebieżka Filipa Chajzera


W niedzielny poranek 12 maja roku pańskiego 2019 z tarasu przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich – Król Filip Wartkonogi Słońce i blisko 1000 śmiałków wyruszyło na Królewską Przebieżkę, aby wesprzeć dzieci z domów dziecka. Całe zamieszanie było charytatywną inicjatywą firmy New Balance i znanego dziennikarza oraz animatora Filipa Chajzera.

Trasę biegu po Łazienkach Królewskich u boku Króla wyznaczał Jakub Pawlak z Royal Runners Club.

–  Czułem ogromną presję prowadzącą grupę razem z Królem. Jak powszechnie wiadomo Król jest nieprzewidywalny, ale udało nam się pokonać dziś pięć kilometrów, odwiedzając najciekawsze zakątki Łazienek Królewskich. Trasa była urozmaicona, były na niej mocne podbiegi jak i strome zbiegi. Król  szarpał tempo, ale na szczęście wszyscy poddani dali radę ukończyć bieg – podsumował Pawlak, który w ramach Royal Runners Club co niedzielę spotyka się z biegaczami w Łazienkach na wspólnych treningach. Uczestnicy zajęć biegają i poznają jednocześnie historię jednego z najstarszych parków stolicy.

chajzer1.JPG Niedzielny bieg charytatywny nie był pierwszym tego typu wyzwaniem Filipa Chajzera. Dziennikarz znany jest z biegowych akcji społecznych, które angażują wielu biegaczy amatorów. Swój marcowy debiut w półmaratonie prezenter telewizyjny również połączył z pomocą potrzebującym.

Bieganie oraz pomaganie potrzebującym pojawiło się u mnie równocześnie. Pomagałem już, kiedy byłem gruby, w związku z tym zacząłem biegać i pomagając chudłem. Dziejesz trening był nieprawdopodobny. W biegu na pięć kilometrów uczestniczyli rodzice z dziećmi, osoby niepełnosprawne na wózkach oraz masa biegaczy. Nie sądziłem, że w niedzielny poranek przy niezbyt dobrej pogodzie będziemy w stanie zmobilizować setki ludzi. Cel był prosty 300 osób, przyszło dużo, dużo więcej. Chcemy taki New Balance Turbo Chajzer Run zrobić też w innych miastach. Ja sam planuję we wrześniu oraz listopadzie przebiec maraton, oczywiście łącząc moje bieganie z pomaganiem – zaznaczył Król Filip Wartkonogi Słońce.

chajzer2.JPG Królewska Przebieżka to inicjatywa firmy New Balance, która zobowiązała się przeznaczyć produkty sprzętowe o wartości 30 000 zł dla dzieci z domów dziecka, pod warunkiem, że w niedzielny poranek 300 śmiałków na czele z Królem przebiegnie dystans 5 km.  Biegacze odpowiedzieli na rozkaz władcy z nawiązką – w spontanicznej akcji wzięło udział 3 razy więcej osób.

– Jesteśmy bardzo zaskoczeni, jak wielkie serce mają wszyscy biegacze. I nie jest to wynik jedynie treningu i przerostu lewej komory serca, ale również radości, jakie daje bieganie oraz pomaganie. Bardzo dziękujemy Filipowi, za to że zmobilizował biegaczy do stawienia się dzisiaj na Królewskiej  Przebieżce. Tym samym pomogli dzieciom z domów dziecka – podkreślił Robert Leszczyński, dyrektor marketingu sportowego New Balance.

31 maja, w przededniu Dnia Dziecka, około 100 gości z całej Polski (z wytypowanych przez Łazienki Królewskie domów dziecka) odwiedzi zabytkowy park w stolicy. Oprócz atrakcji przewidzianych dla najmłodszych przedstawiciele New Balance wręczą produkty o łącznej wartości 30 000 zł, zgodnie ze złożoną Królowi obietnicą.chajzer3.JPG

Możliwość komentowania została wyłączona.