14 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Koszulka techniczna w pakiecie startowym Wings for Life World Run


Tylko 26 dni dzieli nas od globalnego, biegowego święta – 3. edycji Wings for Life World Run. W Poznaniu padnie rekord frekwencji, bowiem na polski bieg zgłosiło się już ponad 3 tysiące biegaczy. A na tym nie koniec, bo zapisy trwają. Każdy, kto weźmie udział w Światowym Biegu, którego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, otrzyma wyjątkowy pakiet startowy z koszulką techniczną.
Wings for Life World Run wystartuje 8 maja 2016 roku, o godzinie 13: 00, w Poznaniu. Ważny społeczny cel oraz realna szansa na zmianę życia osób poruszających się na wózkach przyciągają rzesze fanów na całym świecie. Zapisy online trwają do 4 maja, tymczasem już teraz w Polsce chęć udziału w imprezie zadeklarowało ponad 3 tysiące biegaczy (to więcej niż stanęło na starcie w Poznaniu w 2014 i 2015 roku). W tym roku na uczestników czeka jeszcze pokaźniejszy pakiet startowy – znajdzie się w nim m.in. koszulka techniczna ufundowana przez partnera imprezy Saturn Polska. Dodatkowo każdy, kto zarejestrował się na bieg i uiścił opłatę startową, która w całości zostanie przekazana na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego, razem z koszulką techniczną i numerem startowym otrzyma:
  • pamiątkową przypinkę
  • torbę na odzież sportową / buty
  • puszkę Red Bulla
  • owsianka bezglutenowa z malinami od marki Provena
  • kupon rabatowy na zakupy w Saturn
  • międzynarodowy magazyn „Red Bulletin”
Odbiór pakietów odbędzie się w Biurze Zawodów na terenie kompleksu Malta (tzw. „budynek multimedialny” niedaleko campingu, wjazd od ul. Krańcowej).
Biuro Zawodów będzie czynne:
6 maja, piątek – w godz. 16:00 – 21:00
7 maja, sobota – w godz. 10:00 – 21:00
8 maja, niedziela – w godz. 8:00 – 11:00
Zapisy do udziału w Światowym Biegu trwają na stronie www.wingsforlifeworldrun.com. W tym roku zwiększony został limit miejsc, a możliwość startu w imprezie mają również osoby, które ukończą 16 lat. Od ubiegłego roku w rywalizacji mogą wziąć udział także osoby poruszające się na wózkach. W Polsce kierowcą Samochodu Pościgowego będzie Adam Małysz. Obok Małysza, wśród innych światowych sław, które ruszą w pogoń za biegaczami, jest Holender Max Verstappen, Carlos Saintz Junior czy David Coulthard. 

coverPHOTOurbanczykPOZN

Rozgrzewka przed Wings for Life World Run z Grzegorzem Urbańczykiem

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Wings for Life World Run zachęcamy do udziału w treningu biegowym, który poprowadzi Grzegorz Urbańczyk, zwycięzca pierwszej edycji biegu Wings for Life World Run w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu. W planach jest zarówno trening z Grzegorzem oraz prelekcja. Podczas krótkiego wykładu będzie można się dowiedzieć jak prawidłowo planować treningi, poznać tajniki rozkładu sił na bieg z ruchomą metą, oraz rozwiać wątpliwości odnośnie prawidłowej suplementacji. 

Spotkanie biegowe z Grzegorzem Urbańczykiem będzie dobrą rozgrzewką przed biegiem Wings for Life World Run. 
Data: 21 kwietnia (czwartek)
Miejsce zbiórki: Klub multisportowy Red Oak, Jana Pawła II 7, 61-131 Poznań
Godzina: 18.00

Możliwość komentowania została wyłączona.