7 listopada 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Komplet uczestników XX Biegu Niepodległości!


bn08_524.jpg


Pięć tysięcy osób zgłosiło się już do jubileuszowej edycji Biegu Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada w Warszawie – to maksymalna liczba uczestników przewidziana przez organizatorów imprezy, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z tego powodu lista zgłoszeń została zamknięta już dziś.

Wyróżniony zostanie każdy uczestnik Biegu – organizatorzy przygotowali dla wszystkich pamiątkowe dyplomy i medale, ponadto najlepsi biegacze otrzymają nagrody od Samsung Electronics Polska, głównego sponsora Biegu.

Bieg wystartuje w samo południe na Krakowskim Przedmieściu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, ale impreza rozpocznie się tam pół godziny wcześniej, kiedy instruktorzy fitness poprowadzą rozgrzewkę.
Na mecie w Wilanowie na wszystkich będą czekały atrakcje dla ducha i dla ciała, m.in. pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznej oraz żołnierska grochówka.

Organizatorzy przypominają, aby zjawić się na Biegu z numerami startowymi, które są wyposażone
w specjalne chip umożliwiające pomiar czasu. Wszyscy, którzy podczas rejestracji podali swój numer telefonu komórkowego, otrzymają wiadomość sms ze swoim wynikiem. Przygotowano także specjalne autobusy-szatnie, w których będzie można zostawić swoje rzeczy. Autobusy te pojadą za uczestnikami i będą czekać na nich będą przy ul. Kostki Potockiego.

Ze względu na porę roku ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim ubiorze. Meteorolodzy zapowiadają, że nie powinno padać, a temperatura wyniesie około 11 st. Celsjusza.

Możliwość komentowania została wyłączona.