19 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Komfortowe ultra – Górska Pętla UBS 12:12


W sobotę, 15 marca w Brennej odbyła się Górska Pętla UBS 12:12 – międzynarodowy 12 godzinny bieg ultra. Zachęcamy do przeczytania relacji oraz obejrzenia zdjęć z tej imprezy.

082Pastwa DSC1478 m

Grad, śnieg, wiatr i 12 godzin biegu

15 marca 2014, Brenna, godzina 12:12. Na starcie międzynarodowego biegu ultra „Górska Pętla UBS 12:12” pojawia się ponad 100 zawodników z Polski, Czech i Słowacji. Ich celem jest pokonanie w ciągu 12 godzin jak największej liczby pętli 12-kilometrowych.
Interesująca impreza, mimo swojego debiutu, cieszyła się dużym zainteresowaniem i co ważniejsze, została bardzo dobrze odebrana przez uczestników. 

045Pastwa DSC1411 m

– Trudny bieg, który dzięki zwariowanej pogodzie (deszcz, grad, silny wiatr) długo będzie przez większość wspominany – powiedział po biegu Damian Szpak, uczestnik zawodów reprezentujący barwy teamu Dziobie Szpak Truskawę. – Całe zawody znakomicie przygotowane i prowadzone organizacyjnie przez bardzo sympatycznych i uśmiechniętych ludzi, zarówno tych pracujących w biurze zawodów, jak i tych stojących w deszczu na trasie. Poza tym sporo nagród i niespodzianek od sponsorów – dodał.

11 pętli zwycięskiej pary

Trudne warunki pogodowe (w czasie trwania zawodów padał deszcz, wiał silny wiatr, a także pojawiły się przelotne opady śniegu i gradu) nie wpłynęły na obniżenie poziomu sportowego imprezy. Dowodem tego są rezultaty uzyskane przez najlepszych zawodników startujących w kategorii par męskich. 

078Pastwa DSC1473 m

Zwycięska drużyna, zespół Fake Runners w składzie Piotr Biernawski i Piotr Huzior, aby wygrać musiała pokonać 12 km pętlę aż 11 razy (132 km, ok. 6000 m przewyższenia, czas 11 godzin i 31 minut). 

Świetna impreza, świetne bieganie, świetne towarzystwo, świetna organizacja, może tylko pogoda mogła być łaskawsza, ale z drugiej strony to marzec, a i takie zawody na dłużej się zapamięta. Nie co dzień biega się w zacinającym poziomo gradzie, prawda? – powiedział po zawodach Piotr Biernawski, który do Brennej przyjechał z Nowego Targu.

038Pastwa DSC1370 m

Klasyfikację indywidualną mężczyzn wygrał Tomasz Kuliński z Katowic, natomiast wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Linda Beniačová. Reprezentantka Słowacji jako kobieta pokonała 7 pętli (84 km), co zajęło jej 11 godzin i 2 minuty.

Linda reprezentuje team Salomon i jest jedną z najlepszych zawodniczek ultra w swoim kraju. Jest zwyciężczynią tegorocznej edycji LH24 w Czecach.

209Pastwa DSC0146 m

W kategorii par mieszanych najlepiej spisała się para Norafsport – Agnieszka Faron i Dawid Faron z Krakowa, zaś w kategorii KK wygrały Wiewióreczki w składzie Anna Witkowska i Joanna Pyrek z Krakowa.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii
Kategoria MM
Piotr Biernawski, Piotr Huzior (Nowy Targ)
Kateogira MIX
Agnieszka Faron, Dawid Faron (Kraków)

227Pastwa DSC0164 m

Kategoria KK
Anna Witkowska, Joanna Pyrek (Kraków)
Kategoria M
Tomasz Kuliński (Katowice)
Kategoria K
Linda Beniačová (Žilina)

Pełne wyniki: http://bgtimesport.pl/online/open/zaw_id/5/bieg/OP/opis/37

Relacje uczestników oraz więcej zdjęć znajdziecie na stronie: http://www.ultrabeskid.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.