19 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

9. PZU Półmaraton Warszawski – co nas czeka 30 marca?


12 tysięcy nadanych numerów startowych, 21 kilometrów, 1200 wolontariuszy i 1 tona medali. Oto liczby 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego, który już za kilka dni odbędzie się w samym sercu Warszawy.

9pm_01.jpg
Już niebawem ulicami Warszawy pobiegną uczestnicy jednego z największych półmaratonów w Europie – 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego. W tym roku do udziału w biegu zapisało się już 15 tysięcy zawodników. Przyznanych zostało 12 tysięcy numerów startowych. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że Półmaraton Warszawski dołączył do europejskiej czołówki i to nie tylko ze względu na frekwencję uczestników.

9. PZU Półmaraton Warszawski to impreza zorganizowana z ogromnym rozmachem. Organizatorów z Fundacji „Maraton Warszawski” w tym roku wpierać będzie ponad 1200 wolontariuszy. To m.in. dzięki ich pasji i ciężkiej pracy na trasie zawodów rozstawionych zostanie blisko 20 tysięcy litrów wody, 70 tysięcy kubeczków na punktach odżywiania i 10 km taśmy wygradzającej trasę. Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma jeden z ponad tony medali.

Faworyci 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Czy w tym roku będziemy świadkami ustanowienia nowego rekordu Półmaratonu Warszawskiego? Do tej pory niepokonanym zawodnikiem na warszawskiej trasie pozostaje Kenijczyk Sammy Kigen Korrir, który w 2011 roku dotarł do mety w czasie 1:01:18. Nazwiska faworytów tegorocznego biegu oraz ich sportowy potencjał wskazują na to, że czeka nas emocjonujące widowisko i ostra walka o zwycięstwo.

W czołówce tegorocznego biegu zobaczymy: Victor’a Kipchirchir’a z Kenii, który przed dwoma laty wygrał Półmaraton w Goeteborgu, schodząc poniżej godziny i ustanowił swój rekord życiowy – 59:31. Swoją obecność w zawodach na pewno będzie chciał zaznaczyć ubiegłoroczny zwycięzca Martin Mukule z Kenii (czas na mecie 1:02:49).

314 505964989
Dominika Nowakowska – zapraszamy na fan page Dominiki:
facebook.com/pages/Dominika-Nowakowska
W stawce Pań liczyć się będą: 18-latka z Etiopii Shure Demise Ware, która w tym roku osiągnęła już wynik 1:08:53, Poline Wanjiku Njeru z Kenii (1:10:28) oraz Etiopka Makda Harun (1:10:57). Nasze barwy reprezentować będzie Dominika Nowakowska, która wynikiem 1:14:06 wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w Półmaratonie Kobiet podczas 8. Półmaratonu Warszawskiego.

Atrakcje dla kibiców i zawodników

9. PZU Półmaraton Warszawski to nie tylko rywalizacja. To również liczne atrakcje dla zawodników i kibiców. Przy trasie biegu zorganizowanych zostanie ponad 20 muzycznych punktów kibicowania. Przy Biurze Zawodów odbędą się targi Sport&Fitness Wiosna 2014 (28-29 marca), a w okolicach mety półmaratonu powstanie specjalna strefa, gdzie zawodnicy, ich rodziny, kibice i spędzający tam czas warszawiacy będą mogli wziąć udział w licznych zabawach sprawnościowe i  pokazach.
Wśród atrakcji będzie m.in. strefa zdrowia PZU, gdzie będzie można skorzystać z konsultacji medycznych i przeprowadzić niektóre badania. W strefie znajdzie się także miejsce na konkursy i zabawy dla dzieci, kino 5D, symulator dachowania oraz pokazy i atrakcje przygotowane przez partnerów PZU: straż pożarną, policję, WOPR i GOPR. Wszyscy goście strefy będą mogli też wziąć udział w akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”, podczas której za każdy pokonany na bieżni kilometr PZU przekaże 10 zł na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Wszystko to razem sprawia, że tegoroczny Półmaraton Warszawski będzie prawdziwym wiosennym świętem sportu w myśl hasła: „Wiosna startuje w Warszawie!”.

Zapisy na 9. PZU Półmaraton Warszawski za pośrednictwem formularza na stronie www.pzupolmaratonwarszawski.com trwają jeszcze do 26 marca 2014 r. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów (Stadion Narodowy w Warszawie, al. Ks. Poniatowskiego 1) w dniach 28-29 marca 2014, z zastrzeżeniem, że pula numerów dostępnych w biurze jest ograniczona (200).

 
Więcej informacji na: www.pzupolmaratonwarszawski.com

Możliwość komentowania została wyłączona.