19 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Weź udział w charytatywnym Biegu Na Tak – Run of Spirit


10 maja startujemy z kolejną – III edycją integracyjno – charytatywnego Biegu Na Tak – Run of Spirit!

Tak jak w latach ubiegłych, spotykamy się nad poznańską Maltą, by wspólnie – mali, duzi, amatorzy, sportowcy, pełnosprawni i niepełnosprawni biec w biegu, który nie wyklucza!

Tegoroczny dystans 1500 m czyli Bieg bez Barier, będzie poświęcony pamięci Ilony Szwajcer. Chcemy w ten sposób podziękować zmarłej (w listopadzie 2013 r.) dziennikarce Radia Merkury, za zaangażowanie i entuzjazm w działaniach na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenia Na Tak.  

plakat.png

Główną ideą przyświecającą imprezie „Run of Spirit – Bieg Na Tak” jest wspólna rywalizacja i aktywność sportowa bez względu na stopień sprawności uczestników. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem, w tym roku rozszerzamy limit do 980 zawodników.
Inspiracją pierwszego biegu Run of Spirit odbywającego się w Poznaniu (2012 r.) była niemiecka impreza o tej samej nazwie organizowana od 2008 roku w Berlinie przez fundację Evangelische Johannesstift. Stowarzyszenie Na Tak współpracuje z fundacją EJ od 2009 r., dlatego impreza ma charakter międzynarodowy.
Imprezie „Run of Spirit – Bieg Na Tak” towarzyszy zawsze projekt charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację tygodniowych turnusów wakacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
W ramach biegu proponujemy kilka dystansów do wyboru:
  • Bieg dla dzieci 200 m 
  • Bieg dla dzieci 400 m  
  • Bieg dla dzieci 800 m 
  • Bieg bez barier pamięci Ilony Szwajcer 1500 m
  • Fun Run 5700 m 
  • Nordic Walking/Walking 5700 m 
  • Run of Spirit 11400 m
Bieg ma udowodnić, że możliwa jest impreza sportowa, która nie wyklucza nikogo. Jest to trzecia tego typu impreza w Polsce (pierwszą był Bieg Na Tak w 2012 r.).

Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje w postaci występów artystycznych, loterii fantowej, gier i zabaw dla najmłodszych. Nie zabraknie również punktów gastronomicznych, w których będzie można zakosztować kuchni staropolskiej lub coraz modniejszej kuchni fit. 
Patronatem honorowym imprezę objęli: Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania – Agnieszka Kozłowska Rajewicz oraz Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny, który osobiście wystąpi w biegu na  11400 m.
W biegu uczestniczyć będą goście specjalni: niewidomy maratończyk – mistrz Polski w kategorii T11 i T12 – Marcin Grabiński oraz olimpijczyk z Aten i Pekinu – Rafał Wieruszewski.

Zapisy do biegu: http://www.stowarzyszenienatak.pl/zgloszenia-i-lista-startowa,149

Możliwość komentowania została wyłączona.