DSC03728
19 października 2023 Jakub Jelonek Sport

kieRUNek Nowy Jork. Adam Kszczot i Joanna Jóźwik na tropie maratonu


Po sukcesie projektu „kieRUNek Budapeszt”, w trakcie którego relacjonowaliśmy Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Budapeszcie, zapraszamy na kolejną niesamowitą wyprawę z bieganie.pl i marką New Balance. Tym razem wybierzemy się do Nowego Jorku, gdzie przybliżymy atmosferę wielkiego sportowego święta, towarzyszącą jednemu z największych maratonów na świecie! Będziecie mogli na własnej skórze poczuć atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia, a także na bieżąco śledzić, jak pójdzie na trasie naszym wysłannikom – Joannie Jóźwik i Adamowi Kszczotowi, którzy za oceanem zadebiutują w maratonie.

Przygotowania maratońskie Adama Kszczota i Joanny Jóźwik są w pełni. Nasi reporterzy sumiennie realizują swoje plany treningowe, nastawiając się nie tylko na niezapomnianą atmosferę nowojorskiego maratonu, ale też na udane debiuty na królewskim dystansie. O emocjach towarzyszących startowi na dystansie 42195 m nasi wysłannicy będą Was informować jeszcze przed wyjazdem, a następnie już na miejscu, gdzie wkrótce dołączą do wielotysięcznego tłumu szczęśliwych maratończyków.

Wraz z naszymi bohaterami do Nowego Jorku polecą goście specjalni, a wśród nich rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, a także redaktor naczelny bieganie.pl, a jednocześnie uczestnik olimpijskiego maratonu w Rio de Janeiro Artur Kozłowski. To właśnie oni będą relacjonować zmagania sportowców na trasie, ale także wezmą udział w treningach dedykowanych lokalnej Polonii.

TCS New York Marathon to największy maraton świata, cieszący się w biegowym świecie wyjątkową estymą. To pierwszy maraton, który jednego roku ukończyło ponad 50000 zawodników. W 2019 roku było tam aż 53627 finiszerów! Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli być tam dla Was, przybliżając również zakulisowe niuanse tego wydarzenia. Już wkrótce zaprezentujemy przedwyjazdowe przygotowania, a ze Stanów Zjednoczonych będziemy dodawać codzienne VLOGI, a także dedykowane LIVE’y przed i po maratonie.

Dodatkowym smaczkiem będą wyjątkowe materiały przedstawiające kulisy całego wydarzenia oraz niezwykłą przygodę maratońską Adama Kszczota i Joanny Jóźwik, którzy po raz pierwszy podejmą się wyzwania biegu na tak długim dystansie.

Odkryjemy wraz z Wami atrakcje Nowego Jorku, kultowe miejsca związane z bieganiem (słynny Central Park!), spróbujemy kulinarnych przysmaków rodem z USA, zabierzemy Was na EXPO i trening NBRC. Będziemy też dzielić się niesamowitą atmosferą w tym jakże przyjaznym biegaczom miejscu, a także przybliżymy Wam emocje związane z biegiem w „Wielkim Jabłku”, jak popularnie nazywany jest Nowy Jork.

Już dziś zapraszamy więc na wielką przygodę, jaką będzie kieRUNek Nowy Jork!

ogloszenie fhd
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
8 miesięcy temu

Do zobaczenia w Nowym Jorku mam nadzieję na wspólne spotkanie na NYRR 2023

Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Były chodziarz, który nieustannie dokądś zmierza (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor biografii Henryka Szosta, Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota oraz książki „Trening mistrzów". Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV L.O. w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.