kierunekbarcelona
16 lutego 2024 Bartłomiej Falkowski Sport

KieRUNek BarcelONa – nowy projekt bieganie.pl i On


Słońce, morze, tapas, Sagrada Familia i Zurich Marató Barcelona. To wszystko czeka na biegaczy i kibiców już 10 marca. Wraz z marką On będziemy tam w ramach kolejnego KieRUNku. Tym razem zapowiada się on nieco inaczej niż nasze poprzednie wyjazdy. Sport wyczynowy i słynne, hiszpańskie miasto będą jedynie tłem do pokazania ludzkiej historii. W biegu wystartuje Maja Makowska – znana jako Sugar Woman. Biegaczka, zawodniczka sterująca w triathlonie, ale przede wszystkim osoba pokazująca, że cukrzyca nie stoi na przeszkodzie w realizowaniu sportowych pasji.

Po Londynie, Budapeszcie, Nowym Jorku i Walencji nadszedł czas na Barcelonę. To tam odbywa się jeden z najmocniejszych maratonów, który posiada odznakę Gold Label World Athletics przyznawaną za wysoki poziom organizacji, jak i odpowiedni poziom sportowy rywalizacji. Partnerem technicznym biegu jest On, który wspólnie z redakcją bieganie.pl pokaże, jak w maratonie poradzi sobie ambasadorka szwajcarskiej marki – Maja Makowska.

Sugar Woman to zawodniczka znana w środowisku z propagowania sportowego stylu życia mimo zmagania się z cukrzycą. Biegaczka, triathlonistka i edukatorka. Maja opowiadała nam o swoim życiu w wywiadzie udzielonym w 2021 roku. Wystąpiła także w podcaście bieganie.pl Women. Będzie także gościem kolejnego podcastu, który ujrzy światło dzienne już dzisiaj!

32be29aa 1b7d 4b36 b276 cc92d971762b

Ten KieRUNek będzie skupiony na pokazaniu drogi Mai do maratonu. Jej treningu, codziennego życia, oczekiwania na start, chwil przed biegiem i emocji po biegu. Wspólnie chcemy zainspirować do przełamywania własnych granic osoby zmagające się ze swoim przeciwnościami. Cukrzyca jest tu jedynie symbolem przeszkód. Natomiast Maja jest symbolem walki z nimi i życia pełną piersią. Energiczna, dająca innym nadzieję i pokazująca dobrą drogę, taka jest główna bohaterka weekendu w Barcelonie.

W tej drodze, Maję wspiera jej partner – On, dbając zarówno o komfort jej treningów, jak i codziennego życia. Przy współtworzeniu KieRUNku Barcelona, marce zależało na „Pokazaniu hartu ducha Mai”, a także tego, że nie trzeba urodzić się z doskonałymi warunkami, by móc biegać maratony, zrobić podwójnego ironmana, czy biegać po górach. Życie i dokonania Sugar Woman mogą inspirować wszystkich, którzy na swojej drodze spotykają mniejsze i większe trudności. Jeśli chcesz zobaczyć, jak Maja spełnia biegowe marzenia, a także poczuć niesamowitą magię Barcelony, bądź z nami podczas KieRUNku Barcelona.

Wyjazd na bieg rangi Gold nie może obyć się bez pokazania także wyczynowej strony maratonu w Barcelonie. Zapowiedzi startu, relacja z przebiegu rywalizacji i pokazanie jednych z najlepszych biegaczy na świecie to także misja bieganie.pl. Po dobrym odbiorze wcześniejszych wyjazdów z cyklu KieRUNek chcemy wyznaczać trendy sportowych wyjazdów nie tylko dla polskich, ale także europejskich mediów. Barcelona tylko jeden z wielu naszych przystanków w 2024 roku.

Jeśli biegniesz w Barcelonie, daj nam o tym znać. Występy polskich biegaczy w zagranicznych biegach zawsze budzą ciekawości i chęć kibicowania naszym.

Do zobaczenia w BarcelONie!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Przylatujemy do Barcelony ekipą reprezentującą Polaków Biegających w UK

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Lecę do Barcelony z grupą 12 kibiców. Lecę po życiówkę 💪

Dominik
Dominik
1 miesiąc temu

Pakiet startowy do Barcelony dostałem na 40-ste urodziny od Żony! Lecimy całą rodziną. Fajnie że będziecie ten maraton relacjonować 🙂

Bartłomiej Falkowski
Bartłomiej Falkowski

Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.