14 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Karolina Jarzyńska zwycięża w Kalifornii

Karolina Jarzyńska odniosła zwycięstwo w półmaratonie Allstate Life Insurance Los Angeles 13.1 Marathon organizowanym w Kalifornii. Rekordzistka Polski w tej konkurencji uzyskała czas 1:12:34.

36 zawodniczka ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie zajęła w całym biegu czwarte miejsce. Przed Polką na mecie zameldowało się tylko trzech mężczyzn (zwyciężył Ugandyjczyk Tonny Okello z czasem 1:06:01). Wynik Polki 1:12:34 był lepszy od dotychczasowego rekordu trasy, który należał do Kenijki Risper Gesbawy, która to w tym roku zajęła drugie miejsce.

Allstate Life InsuranceSM Los Angeles 13.1 Marathon
1. Karolina Jarzyńska (Polska) – 1:12:34
2. Risper Gesabwa (Kenia) – 1:12:41

3. Bronwyn Crossman (USA) – 1:17:40
bieg ukończyło 1903 zawodników (w tym aż 1033 kobiet)

Rekord życiowy Karoliny w półmaratonie wynosi 1:10:36 i został ustanowiony na początku 2011 roku w Marugame (Japonia). Najważniejszymi startami reprezentantki Polski w pierwszej części sezonu będą starty w maratonie w Osace (27 stycznia) i Łodzi (14 kwietnia).

Tydzień wcześniej dobry występ w Stanach Zjednoczonych zanotowała także trenująca tam Justyna Mudy. Polka zajęła drugie miejsce w Blues Marathon rozegranym w Jackson (stan Missisipi). Wynik 2:42:50 plasuje ją na razie w pierwszej dwudziestce najlepszych maratonek w tym roku (zobacz ranking IAAF – maraton kobiet 2013).

Źródło: PZLA, IAAF, results.active.com.