25 maja 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już jutro wywiad z królem polskich trenerów


Już jutro w nowym odcinku „Z biegu” pokażemy wam ciekawą rozmowę ze Zbigniewem Królem, królem polskich trenerów, który obecnie współpracuje m.in. z Adamem Kszczotem.

zobacz pozostałe odcinki „Z biegu” w BIEGANIE.TV

Z rozmowy dowiecie się m.in. tego czy można doprowadzić Adama Kszczota do takiego poziomu jaki prezentuje David Rudisha oraz to jaki trening interwałowy ma wg trenera Króla największy sens w treningu długodystansowców.

Rozmowę ze Zbigniewem Królem przeprowadziliśmy przed wtorkowym mityngiem w Ostrawie, gdzie Adam Kszczot rozpocznie sezon biegiem na dystansie 600 m.

W Czechach mistrz Europy zmierzy się m.in. z mistrzem olimpijskim i rekordzistą świata w biegu na 800 m – Davidem Rudishą  i swoim kolegą z reprezentacji – Arturem Kuciapskim.

W Ostrawie pobiegną także Rafał Omelko i Karol Zalewski na 300 m (ich głównym rywalem będzie Pavel Maslák), Mateusz Demczyszak i Marcin Lewandowski na 1000 m (Asbel Kiprop, Pierre-Ambrosie Bosse), Katarzyna Broniatowska i Angelika Cichocka na 1500 m (Dawit Seyaum) oraz Joanna Linkiewicz na 400 m ppł. (Zuzana Hejnová).

Program minutowy: http://www.zlatatretra.cz/aktuality.asp?id=865

Możliwość komentowania została wyłączona.