25 maja 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Europa dla Europejczyków


svein5601Niedawno mianowany szef European Athletics, Norweg Svein Arne Hansen udzielił wywiadu Athletics Weekly. Wg niego, trzeba podnieść poziom europejskich biegów średnich i długich. Sposobem na to ma być inna organizacja mityngów. Sam Svein Arne Hansen ma niemałe w tym temacie doświadczenie, bo od lat z sukcesem organizuje mityng w Oslo – Bislett Games, który wchodzi w skład Diamond League.

Po pierwsze Hansen chce dać zawodnikom, biegaczom więcej możliwości zarabiania. 

"Musimy mieć więcej średnio i długodystansowców – mówi Hansen – Europa nie potrzebuje rozwoju w konkurencjach technicznych, w sprincie też jest niezły poziom. Ale jesteśmy bardzo słabi w porównaniu do światowego poziomu jeśli chodzi o dystanse 800m i dłuższe. Tylko Mo Farah może walczyć z najlepszymi"

"Chcę aby wszystkie europejskie mityngi miały jedną lub dwie konkurencje tylko dla Europejczyków, z nagrodami finansowymi, tak, żeby dawało mi to jakieś możliwości utrzymania"

"Na europejskich mityngach Diamentowej Ligi, w dystansach 1500m i dłuższych, mniej niż 20% zawodników jest z Europy. Trzeba to zmienić."

Cały wywiad w najbliższym wydaniu Athetics Weekly, postaramy się zacytować więcej fragmentów jeśli będą ciekawe.

Możliwość komentowania została wyłączona.