New Balance 1080v12
 
25 maja 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Europa dla Europejczyków


svein5601Niedawno mianowany szef European Athletics, Norweg Svein Arne Hansen udzielił wywiadu Athletics Weekly. Wg niego, trzeba podnieść poziom europejskich biegów średnich i długich. Sposobem na to ma być inna organizacja mityngów. Sam Svein Arne Hansen ma niemałe w tym temacie doświadczenie, bo od lat z sukcesem organizuje mityng w Oslo – Bislett Games, który wchodzi w skład Diamond League.

Po pierwsze Hansen chce dać zawodnikom, biegaczom więcej możliwości zarabiania. 

"Musimy mieć więcej średnio i długodystansowców – mówi Hansen – Europa nie potrzebuje rozwoju w konkurencjach technicznych, w sprincie też jest niezły poziom. Ale jesteśmy bardzo słabi w porównaniu do światowego poziomu jeśli chodzi o dystanse 800m i dłuższe. Tylko Mo Farah może walczyć z najlepszymi"

"Chcę aby wszystkie europejskie mityngi miały jedną lub dwie konkurencje tylko dla Europejczyków, z nagrodami finansowymi, tak, żeby dawało mi to jakieś możliwości utrzymania"

"Na europejskich mityngach Diamentowej Ligi, w dystansach 1500m i dłuższych, mniej niż 20% zawodników jest z Europy. Trzeba to zmienić."

Cały wywiad w najbliższym wydaniu Athetics Weekly, postaramy się zacytować więcej fragmentów jeśli będą ciekawe.