20 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już dziś interesujący mityng w Glasgow


Ewa Swoboda vs. Dafne Schippers w biegu na 60 m, Adam Kszczot na 800 m, Mo Farah na 3000 m, a także Joanna Jóźwik, Renata Pliś i Sofia Ennaoui wystartują już dziś na mityngu w Glasgow. Będą to ostatnie zawody z cyklu IAAF World Indoor Tour.
Kilkudziesięciu medalistów mistrzostw świata na jednych zawodach. Mityng w Glasgow będzie chyba najsilniej obsadzonym mityngiem w tegorocznym sezonie halowym. W hali Emirates Arena pobiegną m.in. Mo Farah, Dafne Schippers czy Adam Kszczot.

Dla polskiego wicemistrza świata w biegu na 800 m będzie to ostatni start w hali. Już od dawna wiadomo, że podopieczny Zbigniewa Króla nie wystartuje w marcu na Halowych Mistrzostwach Świata w Portland i to mimo tego, że byłby tam głównym faworytem do złota. W Glasgow Kszczot powalczy o piąte z rzędu zwycięstwo w tym roku i poprawę swojego najlepszego wyniku w tym sezonie – 1:45.63. Rywalami Polaka będą Timothy Kitum, Michael Rimmer, Mark English, Erik Sowinski i Mohammed Aman.

Swój ostatni start w hali zanotuje w Szkocji także Ewa Swoboda. W Glasgow rewelacja sezonu po raz pierwszy zmierzy się z liderką światowych tabel, Holenderką Dafne Schippers. Czy Polkę stać na poprawienie ustanowionego przez nią samą rekordu świata juniorek? Start biegu finałowego na 60 m zaplanowano na godzinę 15:32 czasu polskiego.

0W5A5336

Poza Kszczotem i Swobodą w Glasgow pobiegną także Joanna Jóźwik (800 m), Sofia Ennaoui i Renata Pliś (obie na 3000 m). Ich rywalkami będą m.in. Jenny Meadows, Selina Büchel i Melissa Bishop (800 m) oraz Shiham Hilali (3000 m). 

Wydarzeniem wieczoru kończącym zawody będzie bieg mężczyzn na 3000 m z udziałem mistrza olimpijskiego i mistrza świata – Mo Faraha. Brytyjczyk powiedział, że jego celem jest zwycięstwo i uzyskanie przyzwoitego wyniku, choć raczej nie zbliżonego do rekordu świata Daniela Komena, bo po prostu na tyle nie jest przygotowany.

Początek zawodów o 13:30 czasu polskiego. Relację będzie można śledzić na kanale BBC One.

Program minutowy i wyniki na żywo: http://www.britishathletics.org.uk/

Możliwość komentowania została wyłączona.