7 września 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jedno miasto, dwa brzegi – Nike rzuca wyzwanie warszawiakom!


Na stronie biegnijwarszawo.pl ruszyła nowa aplikacja przygotowana przez Nike, która zachęca do rywalizacji biegaczy mieszkających po obu stronach Wisły. Każdy mieszkaniec stolicy, który zarejestruje się w aplikacji i wybierze lewo- lub prawobrzeżną stronę miasta, będzie mógł reprezentować „swój” brzeg w przygotowaniach do Biegnij Warszawo. Aplikacja jest częścią kampanii „Lewa vs Prawa” która towarzyszy tegorocznej edycji Biegnij Warszawo. Tym samym Warszawa została jednym z 32 miast na świecie objętych programem We Run 2012 organizowanym przez Nike. 

left450

Aplikacja dostępna jest na stronie http://www.biegnijwarszawo.pl/pl/ oraz na funpage’u Nike Running Poland na Facebooku https://apps.facebook.com/biegnij_waw/. Po zalogowaniu się i wyborze swojego brzegu użytkownicy mogą dodawać trasy biegów, nazywać je i oznaczyć na nich najciekawsze punkty oraz dołączyć ich zdjęcia. Tak przygotowana trasa jest następnie umieszczana na interaktywnej, biegowej mapie Warszawy.

Wszystko zależy od kreatywności uczestników, którzy mogą zdecydować się np. na przebiegnięcie trasy według pomysłowego kształtu lub charakterystycznych nazw ulic. Wszystko po to, aby tradycyjnych biegaczy zamienić w prawdziwych miejskich odkrywców. Warszawa jest nierozerwalną całością, ale każda z jej stron wyróżnia się specyficznym klimatem.  Zachęcamy do odnajdywania ciekawych miejsc, miejskich historii, czy choćby zabawnych zestawień nazw ulic – na przykład biegowego pojedynku mieszkańców Poselskiej na Pradze z Senatorską w Śródmieściu. Stolica kryje w sobie wiele takich ciekawostek i tylko warszawiacy znają je wszystkie. Chcemy zachęcić uczestników Biegnij Warszawo do rywalizacji w odkrywaniu nowych miejsc oraz poznawaniu zakątków, o których wcześniej nie wiedzieli, mimo że znajdowały się tuż za rogiem” – mówi Maciej Lasoń, PR Manager w firmie Nike Poland.

Trasy zapisane w aplikacji „Lewa vs Prawa” będą oceniane przez zespół ekspertów i trenerów Nike Running Poland, który raz w tygodniu wybierze po dwie najatrakcyjniejsze pętle z obu stron stolicy.  Laureaci wraz ze swoimi znajomymi będą mogli odbyć treningi z ekspertami Nike w kolejne weekendy września o ustalonej porze. Podczas treningu będzie można przetestować nowe modele butów z jesiennej kolekcji Nike Running. Pod okiem specjalistów biegacze będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności, skorygować błędy i poznać techniki usprawniające bieg. Wszystko po to, by 7 października zawalczyć o sportowe zwycięstwo „swojej” strony Warszawy w biegowym pojedynku na 10km.

Przykładowa trasa

nike trasa

Równolegle w serwisie Facebook utworzone zostały dwa wydarzenia: Biegam dla Lewej (https://www.facebook.com/events/219654394830275/) oraz Biegam dla Prawej (https://www.facebook.com/events/409814182410579/). Dołączając do tych wydarzeń, biegacze mogą dedykować kilometry przebiegnięte w ramach przygotowań do Biegnij Warszawo dla wskazanej przez siebie strony miasta.  Wystarczy pobrać aplikację Nike+ Running na telefon (smartfon z systemem iOS lub Android), biegać, a potem wkleić screeny z przebiegniętym dystansem na tablicę wydarzenia. Zespół Nike Running Poland będzie na bieżąco śledzić postępy rywalizacji i informować o liczbie kilometrów zdobytych przez oba brzegi.

We Run 2012
W czwartym roku swojego działania program We Run wystartuje biegiem w Pradze (1 września) a zakończy się w Rio De Janeiro i Santiago (15 grudnia) – wszystkie imprezy odbywać się będą na dystansach od 5km do półmaratonu.  W biegach będących częścią aktywacji We Run 2012 wystartuje w sumie 395 tysięcy biegaczy.

Uczestnicy biorący udział w każdym biegu, dzięki wykorzystaniu Nike+, będą mieli możliwość dzielenia się swoimi trasami czy wynikami treningów z  całą społecznością tej platformy, licząca obecnie już około 7 milionów członków.  

Aplikacja Nike+ Running jest darmowa, dostępna w serwisie Appstore (iOS) oraz na Google Play (Android).

Możliwość komentowania została wyłączona.