19 września 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

II Bieg Wysokogórski im. druha Franciszka Marduły

19 września, w II biegu wysokogórskim im. druha Franciszka Marduły wystartowało około stu zawodników. Wygrali: Marcin Świerc z Lichowic w biegu głównym, zaś w biegu otwartym – Michał Zacharko, z Zakopanego.

Imprezę zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne Sokół przy współudziale UM Zakopane.

Rozegrane zostały dwa biegi. Główny, w którym wzięło udział 80 zawodników wynosił 22 km oraz +1700 m przewyższenia i -1400 deniwelacji. Trasa wiodła z Zakopanego na Nosal następnie do Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie, z wierzchołka Kasprowego na Halę Gąsienicową i przez Boczań do Kuźnic, a następnie do mety na Kalatówkach. Tutaj najszybciej trasę – w 2.01,13,15 pokonał Marcin Świerc z Lichowic, który wyprzedził Tomasza Brzeskiego z Rytra i Macieja Bierczaka z Kobiernic.

Wśród kobiet najszybsza była na tym dystansie Sabina Wojtyczka z AZS AWF Katowice, która pokonała Justynę Adamus z Katowic i Justynę Żyszkowską z Zakopińskiego TKN Tatra Team.

Z kolei bieg otwarty wynosił tylko 7,5 km z przewyższeniem +600 m i deniwelacją – 200 m i tutaj najszybszy był Michał Zacharko z TG Sokół Zakopane, który uzyskał czas 46,45,79. Drugi na mecie zameldował się Adam Zapotoczny ze Skrzypnego, a trzeci był Olaf Woźniak z Zakopanego.

Wśród kobiet na tym dystansie najszybsza była Katarzyna Buczyńska z TKN Tatra Team Zakopane a druga Małgorzata Behounek z Zakopanego.