gwiazdyKamila
4 września 2020 Redakcja Bieganie.pl Sport

Gwiazdy w niedzielę na Memoriale Skolimowskiej


Po raz 11 światowej klasy zawodnicy przyjadą na LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej. Podobnie jak rok temu areną zmagań będzie Stadion Śląski. Początek międzynarodowej rywalizacji, w ramach której odbędą się biegi kobiet na 100 m, 100 m ppł, 400 m i 1500 m oraz mężczyzn na 400 i 800 m. Do walki w Chorzowie staną nie tylko gwiazdy zza granicy, ale i polskie gwiazdy LA. Prezentujemy program zawodów. Wstęp na zawody 6 września, rozpoczynające się o 16.45, jest bezpłatny.

Memoriał pamięci mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem rozwija się prężnie już od 11 lat. W zeszłym roku na Stadionie Śląskim widzieliśmy w akcji nie tylko najlepszych kulomiotów oraz młociarzy świata, ale również znakomite biegaczki – z Allyson Felix i Genzebe Dibabą na czele. 

prpgra memorialkamili 2020

W tym roku program imprezy zaliczanej do prestiżowego cyklu Continental Tour Gold prezentuje się równie okazale. My zwracamy szczególną uwagę na bieżnię. Odbędą się na niej 6 września wyścigi dzieci i sportowców niepełnosprawnych, później światowej klasy biegi z międzynarodową obsadą.

Na 100 m Ewa Swoboda ścigać się będzie z mistrzynią świata Dafne Schippers. Na 400 m do boju ruszą czołowe polskie czterystumetrówki z Justyną Święty-Ersetic na czele. Dystans 1500 m to walka będącej w znakomitej formie Sofii Ennaoui z wielokrotną mistrzynią Europy Laurą Muir. U panów na 800 m zobaczymy w akcji czołowych polskich średniodystansowców (w tym Adama Kszczota), którzy rywalizować będą m.in. z kenijskim medalistą MŚ Fergusonem Rotichem.

Bramy Stadionu Śląskiego będą otwarte już od godziny 15.00. Początek imprezy 16.45. Gorąco zapraszamy do Chorzowa!

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Należy jednak pamiętać, że liczba widzów, którzy z trybun będą mogli podziwiać gwiazdy lekkiej atletyki, zależeć będzie od obowiązujących w Polsce w dniu Memoriału przepisów sanitarnych. Mityng relacjonować będzie TVP Sport.

Partnerami LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej są Województwo Śląskie, PKN ORLEN S.A., PFRON oraz Stadion Śląski. Więcej informacji na www.memorialkamili.pl. 

KamiliMemorial plakat 1

Możliwość komentowania została wyłączona.