23 lutego 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Gwiazdy biegają po śniegu … na Targówku


Toyota EkoMaraton 2010: gwiazdy biegają po śniegu … na Targówku

To nie jest nazwa nowego programu telewizyjnego. To 3. runda cyklu zawodów w biegach przełajowych rozgrywanych na warszawskim Targówku. W ostatnią niedzielę po zaśnieżonych i oblodzonych ścieżkach Lasku Bródnowskiego biegało ponad 80 osób. Wśród nich czołówka warszawskich biegaczy.

W biegu uczestniczyła także Beata Sadowska, dziennikarka TVP2, prywatnie zapalona biegaczka i promotorka ekologicznego stylu życia.

– Po pierwszym kółku myślałam, że na tym skończę. To był pierwszy bieg po tym, jak na dwa dni złożyłam się do łóżka i nie mogłam wstać – mówiła na mecie Beata Sadowska. – A jednak wstałam i było warto – super atmosfera, genialna organizacja, no i te szklane butelki/słoiki dzielnie przytargane jako wpisowe. Gratuluję wszystkim, którzy przekroczyli metę, bez względu na czas. Fajnie, że chce Wam się chcieć. Do zobaczenia 7-go marca!
b_sadowska.jpg
Beata Sadowska na trasie – fot. Michał Horodeński

Do roli biegowej gwiazdy na Targówku aspiruje Sylwester Kuśmierz, aktualny lider klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn. Zawodnik z grupy biegowej Byledobiec, pomimo ciężkich warunków na trasie, bardzo wyraźnie pokonał swoich rywali – Piotra Łobodzińskiego i Ryszarda Piwko. Wśród kobiet pasjonująca rywalizacja rozegrała się pomiędzy Anną Pawłowską-Pojawą, liderką po dwóch rundach, a kolejnymi zawodniczkami – Marzeną Opowicz i Iwoną Świercz. W trzeciej rundzie Marzena nie dała szans koleżankom, pewnie zwyciężyła i jest pierwsza w klasyfikacji generalnej kobiet. Zapowiada się kolejna biegowa gwiazda.

kusmierz.jpg
Sylwester Kuśmierz – lider klasyfikacji generalnej – fot. Michał Horodeński

Wyniki 3. rundy:

1. Sylwester Kuśmierz, 2. Piotr Łobodziński, 3. Ryszard Piwko

1. Marzena Opowicz, 2. Iwona Świercz, 3. Anna Pawłowska-Pojawa

Za dwa tygodnie ostatnia, finałowa runda. Zwycięzcy w nagrodę pojadą do Księstwa Monako na zawody biegowe w półmaratonie i na 10km. Dodatkowo 2 pakiety wyjazdowe zostaną rozlosowane wśród zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich czterech rundach.

nagroda_eco_1.jpg

Start w biegach nic nie kosztuje. W ramach wpisowego uczestnicy muszą przynieść posegregowane surowce wtórne, inne na każdą z rund: butelki PET, puszki ALU, szkło i papier. Podczas 3. rundy zebrano ponad 600 różnych opakowań szklanych, które zostały wywiezione do recyklingu.

Wszystkie biegi rozgrywane są w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku, w godzinach 11:00 – 13:00. Biuro zawodów jest czynne od 09:30. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ToyotaEkoMaraton.pl .

Toyota EkoMaraton łączy w sobie pasję biegania z działaniami proekologicznymi. Ideę podchwycili partnerzy, którzy rozumieją potrzebę uczestniczenia w życiu sportowym społeczności, w których działają na co dzień. Sponsorem tytularnym została Toyota Motor Poland, sponsorami głównymi Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep WarszawaTargówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.

byledobiec.jpg
Grupa Byledobiec na mecie – fot. Michał Horodeński

DYSKUSJA NA FORUM

Kontakt:
Michał Horodeński
0 601 988 493
michal@ekobiegi.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.