New Balance 1080v12
 
26 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Gortel i Brzeziński wystartują w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie


Agnieszka Gortel – Maciuk, świeżo upieczona wicemistrzyni Polski w półmaratonie i Błażej Brzeziński, aktualny Mistrz Polski w maratonie zdecydowali się na start w Łódź Maratonie dbam o zdrowie.

Agnieszka Gortel – Maciuk legitymuje się doskonałym rekordem życiowym w maratonie. W 2011 roku w maratonie w Dusseldorfie osiągnęła wynik 2 godziny 33 minuty i 48 sekund. W rozgrywanych wczoraj (25 marca) w Warszawie mistrzostwach Polski w półmaratonie zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal. Pochodząca ze Śląska zawodniczka ma już na swoim koncie cztery tytuły Mistrzyni Polski w półmaratonie i jedno wicemistrzostwo. W Łodzi chce biec po minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie (2:30:00).

Błażej Brzeziński jest aktualnym Mistrzem Polski w maratonie. Na liście swoich sportowych sukcesów ma również tytuł wicemistrza Polski w półmaratonie z 2010 roku. Jego rekord życiowy na dystansie 42 kilometrów i 195 m wynosi 2 godziny 14 minut i 16 sekund.

– Nadal jesteśmy na etapie kontraktowania elity sportowej Łódź Maratonu dbam o zdrowie. Niebawem ujawnimy kolejne nazwiska. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z utytułowanymi zawodnikami z Polski oraz Afryki – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy Łódź Maratonu dbam o zdrowie.

Łódź Maraton dbam o zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia. Do Imprezy zgłosiło się dotychczas 2200 biegaczy z 18 krajów świata. Zgłoszenia do maratonu odbywają się przez stronę internetową www.lodzmaraton.pl