14 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Flexistav Bieg Granią Tatr


livetrackin 1

W czasie 11h51 na metę dociera pierwsza kobieta, jest nią Anna Figurska, druga dwa lata temu.

13:15: 9h16 minut – czas zwycięzcy tegorocznego Flexistav Biegu Granią Tatr. To Bartek Gorczyca. Zwycięzca bardzo zadowolony. Gratulujemy !

gorczyca zwycieza1

11:32 – Bartek Gorczyca mija Wodogrzmoty Mickiewicza, powiększa przewagę, 15 km do mety

11:13 – Bartek Gorczyca biegnie Doliną Roztoki utrzymując przewagę nad goniącymi go Przemkiem Sobczykiem i Jackiem Żebrackim.

10:46 – Sytuacja na trasie,choć mamy podejrzenie, że wszyscy mogą być teraz już dalej.
bught sytuacja

10:08 – Mamy specjalny podgląd, ale nawet na naszym podglądzie Piotrek Hercog dobiega do Kasprowego, podczas kiedy wiemy, że właśnie wybiegł z Gąsiennicowej. 🙂

10:07 Bartek Gorczyca prawdopodobnie podchodzi już na Krzyżne, a może nawet schodzi. 🙂 Nasz reporter z Hali Gąsiennicowej pokazuje jaka tam jest obecnie pogoda, widać, że ciepło.

pogoda

10:01 – Wśród Pań prowadzi Anna Figura ze sporą przewagą nad Olgą Łyjak

9:40 – Już mniej niż połowa dystansu do końca, na stosunkowo krótkim odcinku Bartek Gorczyca uzyskał zaskakująco dużą przewagę nad Przemkiem Sobczykiem.

9:35 Tak obecnie wyglada sytuacja:
murowaniec

9:29 Prowadzi Bartek Gorczyca !!! W Murowańcu 9 minut przewagi nad Przemkiem Sobczykiem.

8:56 – No niestety feed co chwile albo pada albo ma problemy z odświeżeniem mapy. Czekamy na informacje z trasy od ludzi na trasie.

8:44 – Niestety nasz feed przeżywa poranne oblężenie, serwery nie były przygotowane na takie zainteresowanie i wszystko sie wiesza. Bartek Gorczyca dobiega do Kopy Kondrackiej, Przemek Sobczyk powinien być nieco przed nim, choc jego marker stoi.

8:03 – Już cztery godziny biegu, zawodnicy zaraz miną 30 km idąc w stronę Ciemniaka. Na prowadzeniu Przemek Sobczyk, za nim Bartek Gorczyca, trzeci Jacek Żebracki

7:46 – Z rwanego zapisu wnioskujemy, że Jacek Żebracki traci nieco do prowadzącego lub prowadzących. W czołóce na pewno jest Przemek Sobczyk, nie wiemy co z Bartkiem Gorczycą, bo jego marker stanął za Iwaniacką Przełeczą.

7:33 – Czołówka mineła schronisko gdzie uzupełnili płyny, zjedli coś. W punkcie odżywiania spędzili od 30 do 60 sekund i dalej w drogę w stronę Czerwonych Wierchów.

7:25 – Czołówka mineła Iwaniacką Przełęcz, pewnie zbliżają się do schroniska, niestety znowu rwane łącze i markery czołówki nie poruszają się. Czekamy.

6:55 – Jest jużz ok, trójka liderów: Gorczyca, Sobczyk, Żebracki po 20 kilometrach nadal razem. Zbliżają się do jednego z najtrudniejszych zbiegów na trasie: zbiegu z Ornaku.

6:52 – Przemek Sobczyk i Bartek Gorczyca razem, tylko ślad jacka Żebrackiego nadal stoi.

6:49 – Są problemy z łącznością. Widac tylko ślad poruszającego się Przemka Sobczyka, reszta stanęła. 🙂 Miejsmy nadzieję, że wszystko wróci do normy niedługo. Wg tego co widać, przemek minał 20 kilometr.

6:37 – Teraz ostro (300m) w dół do Siwej Przełęczy.

6:33 – Żebracki, Sobczyk, Gorczyca wspinają sie na Starorobociański Wierch, najwyższy polski szczyt Tatr Zachodnich (2172 mnpm).

6:14 – Za nimi Jarząbczy Wierch, przed nimi Kończysty Wierch bądący wstępem do podejścia na najwyższy polski szczyt Tatr Zachodnich.

6:04 – Dwie godziny biegu minęły jak z bicza strzelił 🙂 Słońce wzeszło juz jakis czas temu, momentami zawodnicy mają słońce w oczy bo biegną na wschód, miejmy najdzieje, że uważnie patrzą pod nogi. Zawodnicy wspinają się na Jarząbczy Wierch.

5:55 – Po 15 km prowadzą Sobczyk, Żebracki i Gorczyca, zaraz zaczną wspinaczkę na kolejny dwutysięcznik: Jarząbczy Wierch (2115m).

5:37 Za chwilę pierwszy dwutysięcznik: Wołowiec (2063) a po nim pierwszy mocny zbieg. Czołówka to: Sobczyk, Żebracki, Gorczyca, Hercog.

5:30 – Wspinają się na Rakoń (1875), na podejściu chyba najmocniejszy Bartek Gorczyca, mocny zawodnik.

5:25 – Na prowadzeniu wśród Pań, Anna Figura, druga dwa lata temu.

5:20 – Świta. Na bardzo dobrej siódmej pozycji nasz redakcyjny kolega Marcin Krysik. Dajesz Marcin ! Pamiętaj, że jeszcze dużo dystansu przed Tobą !

5:13 – Zaraz miną 10 km, zawodnicy wspinają sie na Grzesia (1652m). Doświadczona czołówka: Zebracki, Sobczyk, Gorczyca.

5:02 – A jednak był to tylko błąd (niestety 🙂 ) W tym momencie dosyć blisko siebie czwórka zawodników: Jacek Żebracki, Bartosz Gorczyca, Przemek Sobczyk i Piotr Hercog.

4:52: Na bardzo wyraźnym prowadzeniu Piotr Biernawski, czyli nasz forumowy LoveBeer. Przewaga nad faworytami jest tak duża, że możnaby pomyśleć, że jest to albo błąd, albo wystrzał jakiegoś nieopierzonego nowocjusza. Ale nie, Piotr Biernawski to doświadczony zawodnik, w OPEN często w czołówce , choć chyba do tej pory nigdy na tak długim dystansie. Czy nie przeszarżował? Zobaczymy. Było relatywnie płasko, teraz zaczeło sie podchodzenie.

grania tatr live 1

Możliwość komentowania została wyłączona.