31 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Family Run – rodzinne święto biegania


Mizuno z radością zaprasza całe rodziny na Krakowskie Błonia już w niedzielę 13 września na rodzinne święto biegania organizowane przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy.

W programie:

  • 11:00 – Bieg Mamy – 3 km
  • 11:30 – Bieg Taty – 3 km
  • 12:00 – Biegi Dzieci – Przedszkolaki – 100 m
  • – Klasy 1-3 – 420 m
  • – Klasy 4-6 – 1 km
  • 13:00 – Bieg Główny – 7 km (otwarty dla wszystkich chętnych) 
  • 14:15 – Bieg Boso – 1 km
  • 14:30 – Oficjalne zakończenie imprezy, wręczenie nagród i dyplomów
Głównym punktem programu jest Bieg Otwarty na dystansie 7 km. W biegu może wziąć udział każdy chętny. Podczas biegu prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu. W pakiecie startowym biegacze otrzymają pamiątkowy kubek. 
Po raz pierwszy w Polsce rozegra się wyjątkowa rywalizacja w Biegu Mamy i Biegu Taty, oraz niespotykana forma biegowego kontaktu z naturą – Bieg Boso. Trasa biegu zostanie odpowiednio przygotowana tak, aby biegacze mogli bezpiecznie pokonać dystans 1 kilometra. 
Każdy biegacz, który ukończy bieg otrzyma wyjątkowy medal.
W trakcie trwania wydarzenia wychowawcy Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego będą prowadzić wykłady, oraz badania związane z prawidłową postawą ciała. 

rsb 2

Family Run to:
#1 Integracja rodziny
Wspólne uprawianie sportu to jeden z najlepszych sposobów na integrację rodziców z dziećmi. Wspólne przeżywanie emocji oraz dzielenie się nimi na stałe zapadną w pamięci i pomogą wzmocnić więzi rodzinne.
#2 Wychowanie przez sport
Zgodnie z hasłem Arthura Lydiarda nowozelandzkiego trenera wielu mistrzów olimpijskich – „Ćwicz – a jeśli nie możesz zostać mistrzem, będziesz na pewno zdrowym człowiekiem”. Żeby dzieci pokochały sport konieczne jest przedstawienie go w przyjaznej formie. Nagroda na mecie w formie medalu oraz upominków dla każdego sprawi, że dzieci będą bardzo miło wspominać to wydarzenie.
#3 Dzieci w centrum uwagi
Na wielu imprezach biegi dzieci traktowane są „po macoszemu”, natomiast Family Run daje szanse  rywalizacji najmłodszych w profesjonalnie przygotowanym biegu. Każde dziecko otrzyma sportową koszulkę techniczną, odlewany medal, a dzieci z klas 4-6 pobiegną z elektronicznymi chipami.
#4 Aktywni, zdrowi rodzice
Często rodzice pragną nauczyć pozytywnych zachowań swoje dzieci jednak sami niekoniecznie się do nich stosują. Family Run daje możliwość sprawdzenia się również rodzicom. Czynny udział w imprezie stanowić będzie świetny przykład dla dzieci.
Istnieje możliwość wystartowania jednej osoby w różnych biegach.

rsb 1

Co zrobić aby wystartować? 

Wystarczy zarejestrować się na stronie: http://pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z150913
zapoznać się z zamieszczonym na niej regulaminem i uiścić opłatę startową.

Serdecznie zapraszamy!
Runonline.pl i Mizuno

Możliwość komentowania została wyłączona.