10 czerwca 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ejdys, Jesień i Szymkowiak na podium w Moskwie

Sylwia Ejdys, Anna Jesień i Tomasz Szymkowiak zajęli czołowe miejsca w swoich konkurencjach podczas mityngu Moscow Open, rozegranego dzisiaj na stadionie Łużniki. Na najwyższej, drugiej, lokacie uplasowała się startująca w biegu na 800 metrów – Ejdys.

22-letniej zawodniczce AZS-AWF Wrocław niewiele zabrakło do uzyskania minimum 'A’ na Igrzyska Olimpijskie (2:00.00). Zwyciężczyni ubiegłorocznego Pucharu Europy w biegu na 1500 metrów uzyskała dziś czas 2:00.36. Zwyciężyła Francuzka Elodie Guegan – 1:59.85.

Anna Jesień i Tomasz Szymkowiak minima na igrzyska już mają. Oboje zajęli w dzisiejszym mityngu trzecie miejsca. Brązowa medalistka mistrzostw świata z Osaki przegrała z Ukrainką Anastasiją Rabczeniuk (54.91) i Rosjanką Jekateriną Bikert (55.23) w biegu na 400 metrów przez płotki (55.23). Tomasz Szymkowiak natomiast był trzeci w biegu przeszkodowym. Lepsi od mistrza Polski byli jedynie reprezentanci gospodarzy: Paweł Potapowicz (8:24.04) i Ildar Minszyn (8:25.41). Szymkowiak uzyskał dziś czas 8:28.18, lepszy od wskaźnika 'B’ na IO, zapewniając sobie tym samym start w Pekinie.

Nie udał się start czwartemu reprezentantowi naszego kraju – Mirosławowi Formeli. Podopieczny trenera Mariana Nowakowskiego uplasował się na 9 miejscu w biegu na 1500 metrów. Zwyciężył Rosjanin Aleksandr Kriwczonkow – 3:40.16.

Źródło: open.mosathletics.ru.