dychakrokwia
11 października 2021 Redakcja Bieganie.pl Sport

Czerwiński wygrywa w Zakopanem! I Dycha pod Krokwią za nami


Ponad setka uczestników, widowiskowa trasa i Joanna Jóźwik w roli startera. Mowa o rozegranej w piątkowy wieczór (8 października) w Zakopanem I Dysze pod Krokwią. Na 3 oświetlonych pętlach Centralnego Ośrodka Sportu szans rywalom nie dał nasz etatowy „zając” Adam Czerwiński (33:38). W rywalizacji pań z dużą przewagą finiszowała Valentyna Veretska (40:29).

CZYTAJ TAKŻE: Dycha pod Krokwią na piątkowy wieczór. Zakopane zaprasza biegaczy! | Bieganie.pl

Osoby, które zdecydowały się spędzić piątkowy wieczór w Zakopanem, nie żałowały. Sygnał do startu dała biegaczom halowa rekordzistka Polski na 800 m, Joanna Jóźwik. Ponadto, wszyscy mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km, Dawidem Tomalą, który przywiózł do stolicy polskich gór, zdobyte w Sapporo, złoto. Bieg wystartował o godzinie 19 z bieżni stadionu lekkoatletycznego COS-OPO.

dychakrokwia2

W 112 osobowej stawce najlepiej z malowniczą, choć wymagającą trasą u podnóża Wielkiej Krokwi, poradził sobie Adam Czerwiński. Fakt, że reprezentant Polski na ostatnich Halowych Mistrzostwach Europy wykręcił „zaledwie” 33:38, najlepiej świadczy o tym, że lekko nie było. Drugi na mecie pojawił się Patryk Marmon (34:32). Trzeci finiszował Tomasz Wójcik (35:52).

Top 5 mężczyźni

  1. CZERWIŃSKI Adam (#AdamCzerwińskiTeam) 33:38
  2. MARMON Patryk (AZS AWF Kraków Masters) 34:32
  3. WOJCIK Tomasz (Aktywna Pszczyna) 35:52
  4. MIKULSKI Tomasz (UKS Filipides Teresin) 37:00
  5. RYDZINSKI Patryk (UKS Filipides Teresin) 38:10

Wśród pań od początku ton rywalizacji nadawała Valentyna Veretska. Biegaczka pochodząca z ukraińskiego Mikołajowa, ale reprezentująca LKB Rudnik, już pierwszą pętlę pokonała z przewagą kilkudziesięciu sekund. Na drugiej pozycji niezagrożona finiszowała krakowianka Magda Nabielec, a podium uzupełniła Katarzyna Frączysta z Kościeliska.

Top 5 kobiety

  1. VERETSKA Valentyna (LKB Rudnik) 40:29
  2. NABIELEC Magda (niezrzeszona) 42:08
  3. FRĄCZYSTA Katarzyna (niezrzeszona) 42:51
  4. BODZIOCH Agnieszka (niezrzeszona) 46:49
  5. KIL Joanna (niezrzeszona) 48:04

Dla zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody w postaci smartwatchy Suunto 7. Doceniono także reprezentantów gospodarzy, obdarowując najlepszych Zakopiańczyków dedykowanymi pucharami. Oprawę dopełniły statuetki w kategoriach wiekowych, oraz kilkadziesiąt „szczęśliwych numerków” z nagrodami-niespodziankami.

Impreza pod Krokwią ma być cykliczna. Dlatego – jako patron medialny wydarzenia – już teraz zapraszamy na kolejną edycję!

WYNIKI INAUGURACYJNEJ I DYCHY POD KROKWIĄ ZAWODY ONLINE | ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU – BGTimeSport

Zdjęcia: FLOW PRO

Możliwość komentowania została wyłączona.