9 lutego 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Copernicus Cup 2017, NewBalance sponsorem mityngu


10 lutego, odbędzie się w Toruniu mityng lekkoatletyczny Copernicus Cup 2017. Możemy spodziewać się kilku pojedynków, których nie powstydziłyby się największe lekkoatletyczne areny świata.

Wszyscy czekają na bieg mężczyzn na dystansie 800m, gdzie spotkają się między innymi Adam Kszczot, Marcin Lewandowski. Kibiców biegania na pewno zainteresuje pojedynek Asi Jóżwik, Angeliki Cichockiej i Maryny Arzamasavej (1:57,54, 2:00,79), Mistrzyni Świata z Pekinu. Ciekawie zapowiada się bieg mężczyzn na 400m, z udziałem Pawła Maślaka czy 60m pań z udziałem Ewy Swobody.

Ale największe zainteresowanie budzi na pewno bieg z udziałem Rekordzistki Świata na 1500m Genzeby Dibaby. Jej Rekord Świata z 2015 roku 3:50,07 na 1500m był na pewno w ostatnich latach jednym z największych wydarzeń w świecie lekkoatletyki, choć cieniem na tej historii kładzie się fakt aresztowania kilka miesięcy później jej trenera za posiadanie środków dopingujących.

Dibaba jest na dystansie 1500m bezdyskusyjną faworytką, zwłaszcza, że kilka dni temu poprawiła Rekord Świata na hali na 2000m. Nie znaczy jednak, że jest nie do pobicia, co pokazały ostatnie Igrzyska Olimpijskie, gdzie na swoim koronnym dystansie była druga. W Toruniu zmierzy się z: Etiopką Axumawit Embaye, (4:02 w hali), wicemistrzynią świata z Sopotu 2014, pochodzącą z Erytrei Szwedkę Meraf Bahta (4:06,42 na hali), szóstą na Igrzyskach w Rio i naszą Sofią Ennaoui, najmłodszą z tej czwórki, nie będącą faworytką ale trybuny pełne kibiców powinny dodać jej skrzydeł

Transmisja na antenie TVP Sport o godzinie 19:00.

New Balance oficjalnym sponsorem Copernicus Cup

Amerykański producent obuwia i odzieży sportowej – firma New Balance została oficjalnym sponsorem halowego mitingu lekkoatletycznego Copernicus Cup 2017. Silnie obsadzone zawody są jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiej lekkoatletyki.

New Balance, jako wiodąca marka na rynku sportowym, chętnie angażuje się w rozwój polskiej lekkoatletyki. Jest sponsorem m.in. Yareda Shegumo, wicemistrza Europy w maratonie, wspiera młodych lekkoatletów. Efektem współpracy jest team New Balance Team 2020 zrzeszający młodych i obiecujących zawodników, których celem jest start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.  Podczas Copernicus Cup, barwy New Balance reprezentować będą Artur Ostrowski i Martyna Galant.

Tegoroczny Copernicus Cup, pierwszy raz wchodzi w skład cyklu  IAAF World Indoor Tour, czyli zimowego odpowiednika Diamentowej Ligi. Wysoka ranga sprawiła, że będzie to najlepiej obsadzona edycja w historii zawodów.

Możliwość komentowania została wyłączona.