4 września 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Chabowski trzeci raz z rzędu wygrywa Bieg Westerplatte


Marcin Chabowski po raz trzeci z rzędu wygrał gdański Bieg Westerplatte, który w tym roku przyciągnął rekordową liczbę uczestników. 10 km ukończyło 688 zawodników.

chabos.jpg
Marcin Chabowski

Finalista ME w Barcelonie na 10000 m jako jedyny z biegaczy złamał barierę 30 minut na "dyszkę" – 29.51. Zwycięstwo Marcina nie było niespodzianką, bo podopieczny Zbigniewa Rolbieckiego od początku dyktował tempo biegaczom. Cieszymy się z niezłego wyniku naszego redakcyjnego kolegi – Piotra Łudzika, który poprawił swój rekord życiowy na 10 km. Na pochwałę zasługuje także postawa 45-letniego Piotra Pobłockiego, który linię mety przekroczył na szóstej pozycji z czasem 30.36, z około 150 – metrową stratą do swojego podopiecznego Michała Breszki.

1. Marcin Chabowski  WKS Flota Gdynia                                        29.51
2. Michał Breszka   UKS EKONOMIK-Maratończyk LĘBORK     30.14
3. Karol Rzeszewicz Zantyr Sztum                                                     30.18
4. Tadeusz Zblewski  Talex                                                                30.24
5. Piotr Łudzik     KUKS Remus Kościerzyna                                    30.28
6. Piotr Pobłocki   UKS EKONOMIK-Maratończyk LĘBORK        30.36

48. Bieg Westerplatte na pewno można zaliczyć do udanych. Imprezie dopisała pogoda, a na trasie kibice dopingowali biegaczy. Jedynymi wpadkami okazały się lekka dezorganizacja przy dekoracji najlepszych i niedokładne oznaczenia kilometrów na trasie biegu, jednak z pewnością wielu amatorów biegania zawita do Gdańska za rok.