27 marca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Chabowski i Nadolska zwycięzcami 10.PKO Poznań Półmaratonu!


10. PKO Poznań Półmaraton przechodzi do historii jako zacięta walka o podium Polaka z dwoma Kenijczykami, którą ostatecznie wygrywa zawodnik z Wejherowa – Marcin Chabowski osiągając na mecie czas 01:03:15. 

poznan chabowski 1

Prawdziwy majstersztyk pokazała poznanianka Karolina Nadolska, która przybiegając na metę z czasem 01:09:53 osiągnęła wynik lepszy od rekordu Polski oraz ustanowiła nowy REKORD TRASY poznańskiego  półmaratonu. 
poznan karolina

Biegacze wystartowali w pięknej słonecznej pogodzie z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po raz pierwszy meta poznańskiego półmaratonu znajdowała się w hali, gdzie na zawodników czekało prawdziwe show stworzone z gry świateł i dynamicznej muzyki. Metę stanowił ogromny ledowy ekran, na którym wyświetlane były hasła powitalne na tle dynamicznych pomarańczowych dymów. Całości dopełnił występ Meza, który nie dość, że zrobił życiówkę (01:18:58) to zaraz po tym jak sam przebiegł półmaraton, wskoczył na scenę, by dodać energii swoją muzyką biegaczom na ostatnich metrach. 
Na mecie zameldowało się 10 389 biegaczy. Zdecydowaną większość stanowili poznaniacy, którym na trasie mocno kibicowały rodziny i przyjaciele. Każdy zawodnik otrzymał na mecie medal, a po biegu przeprowadzono losowanie w ramach loterii półmaratońskiej. 
10 osób wygrało nagrody pieniężne po 1000 zł, ale zdecydowana większość zgromadzonych przy scenie czekała na losowanie nagrody ufundowanej przez Lecha Poznań – wejściówkę na mecz Kolejorza z Legią Warszawa, której zwycięzca będzie mógł oglądać mecz z ławki rezerwowych. Zawodnik, który przebiegł linię mety jako dwutysięczna siedemnasta osoba otrzymał nagrodę od Sheraton Poznań Hotel w postaci weekendowego pobytu hotelu Bellevue w Dreźnie. 

Bieg ukończyło 10391 zawodników i zawodniczek.


Mężczyźni

miejsce Imię i nazwisko Kraj Czas
I MARCIN CHABOWSKI POLSKA 01:03:15
II MWANGI JOEL MAINA KENIA 01:03:49
III KERING EZRA KENIA 01:03:51

Kobiety

I NADOLSKA KAROLINA POLSKA 01:09:53
II KWAMBOKA TERESA FLAVIOUS KENIA 01:13:30
III CHEPLETING BETTY KENIA 01:13:42

Nieoficjalne
wyniki:
www.halfmarathon.poznan.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.