28 marca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Odgadnij co myśleli zawodnicy – KONKURS


Czasami zdarza się fotografowi zrobić niezwykłe zdjęcie. Jest to kwestia nie tylko kunsztu fotografa ale i chwili, przypadku, światła, kompozycji. Takie zdjęcie na starcie 10. PKO Poznań Półmaratonu zrobił Pan Dominik Kalamus. Wygląda to niczym jakiś epicki obraz pokazujący rozpoczęcie wielkiej bitwy.

Jeśli przyjrzymy się obrazowi zobaczymy dużo detali, które składają się na całą historię. Oczywiście najważniejszy jest plan pierwszy, gdzie tak naprawdę ogniskuje się główny pojedynek.

obraz1

Ale jeśli przyjrzymy się detalom zauważymy ile można z obrazu wyczytać. Najpierw centrum historii. Co myśli Marcin Chabowski a co Szymon Kulka? Karolina Nadolska ma wyraz twarzy jak gdyby coś przeczuwała. 🙂

obraz2

Aktorzy drugiego planu też pewnie mają jakieś przemyślenia.

obraz3

Zobaczcie ile tam różnych ludzkich historii, napięcia, wyczekiwania.

obraz4

obraz5

obraz6

Konkurs

Ogłaszamy konkurs, na opracowanie najciekawszej historii związanej z tym obrazem. Wyobraźcie sobie, że jesteście w stanie wejść do głowy zawodników lub usłyszeć co mówią i spróbujcie stworzyć z tego coś na kształt jednoobrazkowego komiksu. Zgłoszenia przyjmujemy tylko w poniższym formularzu. Jak należy opisać historię? Umieszczamy obrazek pomocniczy w wersji czarnobiałej, gdyż w kolorowej zajmowałby zbyt dużo miejsca.
epicki obraz

Podajecie współrzędną kratki, która trafia w konkretnego zawodnika i wpisujecie jej myśli lub słowa, przyczym tych znanych zawodników możecie podawać nazwiskami, podajemy przykład:

Chabowski: Myśli: Aaaaaaa
Kulka: Mówi: Beeeeee
Nadolska: Myśli: Ceeeee
H39: Myśli: Deeeee

Nie starajcie sie pisać scenariusza wielkiej opowieści, gdzie każdy widoczny na zdjęciu zawodnik coś mówi, starajcie się być astertywni i wybierać tylko najlepsze pomysły, żebyśmy byli w stanie potem te historie przeanalizować i ocenić.

Regulamin.

1. Zadanie konkursowe polega na zaproponowaniu ciekawej historii – słów lub myśli wypowiadanych lub myślanych przez zawodników na obrazku
2. Zwycięzca (lub zwyciężczyni) otrzyma model buta adidas adizero adios.
3. Odpowiedzi można zgłaszać tylko w poniższym formularzu.
4. Na odpowiedzi czekamy do 4 kwietnia 2017.
5. Zwycięzcą zostanie osoba, która zaproponuje najciekawszą a może najśmieszniejszą historię.

 

Nagroda.

Nagrodą, będzie….cóż mogłoby być innego, niż buty w jakich biegli Marcin Chabowski, Karolina Nadolska i Szymon Kulka. Cała trójka biegłą w adidas adizero adios choć w nieco różnych wersjach. W naszym konkursie możecie wygrać właśnie najnowszą wersję tego modelu.

adizeroadiosobraz

O Półmaratonie

Ponad 10 tysięcy zawodników przekroczyło w niedzielę metę jubileuszowego 10. PKO Poznań Półmaratonu. Zwycięzcami okazali się Marcin Chabowski i Karolina Nadolska, która dodatkowo ustanowiła nowy rekord Polski. W akcji charytatywnej na rzecz dwójki chorych dzieci, Ani i Mateusza, wzięło udział ponad 2 tysiące osób.

Uczestnicy 10. PKO Poznań Półmaratonu wystartowali 26 marca z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Meta po raz pierwszy znajdowała się w hali, gdzie na zawodników czekało show stworzone z gry świateł i muzyki oraz hasła wyświetlane na ogromnym ledowym ekranie. W sumie na mecie zameldowało się 10 391 osób. Pierwszy dotarł do niej Marcin Chabowski z Wejcherowa osiągając czas 01:03:15. Drugi był Kenijczyk Mwangi Joel Maina z czasem 01:03:49. Trzeci na podium znalazł się zawodnik również z Kenii Kering Ezra z wynikiem 01:03:51.
Wśród pań triumfowała Karolina Nadolska z Poznania, która przybiegając na metę z czasem 01:09:53 osiągnęła wynik lepszy od rekordu Polski oraz ustanowiła nowy rekord trasy poznańskiego  półmaratonu. W klasyfikacji generalnej była na 13. pozycji. Na podium znalazły się także dwie Kenijki, kolejno Kwamboka Teresa Flavious (01:13:30) oraz Chepleting Betty (01:13:42).
– Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom 10. PKO Poznań Półmaratonu. Dziękujemy za tak liczny udział w naszej akcji charytatywnej dla Ani i Mateusza.Cieszę się, że również mogłem startować i pomóc tej dwójce potrzebujących dzieci. Zapraszam do udziału w kolejnych biegach i akcjach charytatywnych w Poznaniu  – powiedział Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.
Startując w niedzielnym biegu można było pomóc Ani i Mateuszowi. 2-letnia Ania mieszka w Dąbrówce koło Poznania. W wyniku operacji nowotworu mózgu doszło u niej do szeregu powikłań, m.in. utraty wzroku i lewostronnego niedowładu. Obecnie potrzebuje specjalistycznego sprzętu: wózka, siedziska korygującego i pionizatora. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Natomiast 3-letni Mateusz z Poznania, z powodu skrajnego wcześniactwa, cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną. Potrzebuje przenośnego koncentratora tlenu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Zaangażowanie 2196 zawodników, którzy w niedzielę dotarli do mety z przyczepioną do koszulki kartką „biegnę dla Ani i Mateusza”, zostało przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na zakup sprzętu medycznego dla dwójki dzieci.
PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Półmaraton i PKO Poznań Maraton. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W 2016 r. podczas 9. PKO Poznań Półmaratonu 2211 osób pobiegło dla 5-letniego Kuby z wadą serca. Z kolei 2279 uczestników 17. PKO Poznań Maratonu wybiegało pomoc dla 2-letniej Kasi, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną. Od 2013 r. odbyło się 251 takich akcji, w których wzięło udział ponad 85 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 263 beneficjentów kwotą ponad 3,5 mln zł.
Kolejny bieg pod patronatem PKO Banku Polskiego w Poznaniu, czyli 18. PKO Poznań Maraton, odbędzie się 15 października 2017 r. Zapisy ruszą już w kwietniu poprzez stronę: http://marathon.poznan.pl/.
Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

Możliwość komentowania została wyłączona.