27 marca 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Cesarz w stolicy


Biegowa wiosna w stolicy rusza z przytupem. W ramach Recode Running Festival, między 29 a 31 marca, będzie można spotkać się z legendą biegów długodystansowych – Hailem Gebrselassiem.

Kilkanaście lat temu na pytanie: "Kto jest aktualnie największym biegaczem na świecie?" – większość kibiców i ekspertów bez wahania wskazywała na filigranowego Etiopczyka. Haile bił rekordy świata niemal na zawołanie, nie tylko na bieżni, ale również w maratonie, przesuwając tam granice ówczesnych wyobrażeń i możliwości sekundę poniżej bariery 2:04:00.

Multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich pojawi się w Warszawie na zaproszenie marki adidas. W programie trzydniowego Running Recode Festival, w różnych częściach miasta, będzie można nie tylko pobiegać z Cesarzem" Gebrselassiem, ale również wziąć udział w panelu dyskusyjnym, pokazie filmów oraz innych aktywnościach.
agenda_Recode_Running_Festival.png

Martynę Wiśniewską, pełniąca rolę nieformalnego gospodarza spotkania jako adidas Runners Warsaw Captain, spytaliśmy o kilka kwestii związanych z przyjazdem legendy do Warszawy.

Czy społeczność adidas Runners Warsaw jakoś szykuje się na spotkanie z Hailem?

Niewątpliwe to będzie jedno z największych wydarzeń, jakie miało miejsce w adidas Runners Warsaw. Z początku nie wszyscy wierzyli, że to prawda (śmiech). Teraz z niecierpliwością oczekujemy jego przyjazdu. Również osoby, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. To naprawdę niesamowita okazja, by spotkać największą legendę biegania.
Zaczynamy 29 marca od spotkania z Hailem, które poprowadzi Piotr Bętkowski. Będzie również chwila na pytania od publiczności. Odbędzie się to w ramach naszego Recode Running Festival. W sobotę, 30 marca na dzień przed półmaratonem tradycyjnie udamy się na shake out run, czyli rozruch w adidas Runners Warsaw, w którym Haile weźmie udział. Ponadto w niedzielę nasza społeczność będzie mogła go poznać jeszcze bliżej, bo odwiedzi nas w ARW Race and Chill Zone.

Szykujecie dla niego jakieś dodatkowe aktywności?

Tak, na półmaratońską niedzielę przygotowaliśmy niespodziankę związaną z naszym gościem, która straci urok, jeśli powiem coś więcej.

Co chcecie pokazać Gebrselassiemu w Warszawie?

Grafik Hale jest bardzo napięty, ale na szczęście będzie miał okazję zobaczyć najważniejsze punkty Stolicy. Pierwszy dzień Festiwalu odbywa się w Kinotece, mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki. Ten budynek to symbol miasta. Nie jest oczywisty, jednak doskonale obrazuje historię Warszawy i warszawiaków, a nawet całej Polski. Historię skomplikowaną, pełną wzlotów i upadków.
Z kolei w sobotę, podczas wspomnianego shake out runu, będzie miał okazję bliżej poznać Powiśle (lokalizacja adidas Runners Warsaw) oraz Bulwary Wiślane. Wiemy też, że jest wegetarianinem, dlatego na pewno zaprosimy go na dobre jedzenie. W końcu stolica Polski należy do jednych z najbardziej prowegetariańskich miast na świecie.
To, co jednak chcemy najbardziej zaprezentować Hailemu, to społeczność biegowa adidas Runners Warsaw. Współtworzą ją świetne osoby, kochające ten sport. To właśnie w tej dyscyplinie znaleźli swoją pasję, a dzięki niej przyjaciół czy niejednokrotnie drugą połówkę. Dokładnie na tym nam zależy w Recode Running. Pokazujemy, że bieganie wykracza daleko poza samą aktywność sportową, a ma olbrzymi wymiar społeczny i stanowi potężną energię.

Redakcja bieganie.pl otrzymała możliwość zrobienia krótkiego ekskluzywnego wywiadu z Hailem Gebrselassiem, który oczywiście zaprezentujemy na naszym portalu.

A biegaczom, którzy nie pamiętają postaci charyzmatycznego mistrza, przypominamy krótkie wideo streszczające jego najważniejsze sukcesy.


Więcej informacji o bezpłatnym wydarzeniu znajduje się TUTAJ. Uwaga, obowiązują zapisy!

Możliwość komentowania została wyłączona.