4 stycznia 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Buduj formę na ORLEN Warsaw Marathon pod okiem profesjonalistów!


14 tygodni treningów, profesjonalni trenerzy czy voucher zwalniający z opłaty za pakiet startowy – to tylko niektóre korzyści czekające na biegaczy chcących poprawić swoją kondycję fizyczną i technikę przed startem w ORLEN Warsaw Marathon. Już w niedzielę, 7 stycznia, w dwunastu polskich miastach rozpoczną się cotygodniowe treningi organizowane przez ASICS, Partnera Głównego ORLEN Warsaw Marathon.

Zaraz po Nowym Roku wystartuje cykl treningów, dzięki którym biegacze będą mogli zbudować swoją formę przed ORLEN Warsaw Marathon. Niezależnie czy za cel postawili sobie po prostu ukończenie biegu czy osiągnięcie lepszego wyniku niż przy poprzednim starcie, wszyscy amatorzy sportu znajdą dla siebie miejsce w odpowiedniej grupie treningowej. W każdym mieście, w którym będą odbywały się treningi, zostaną zorganizowane grupy dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Jak co roku, o przygotowanie zainteresowanych wiosennym startem w najważniejszej imprezie biegowej w kraju, zadbają ASICS wraz ze Sklepem Biegacza, siecią specjalistycznych sklepów dla pasjonatów biegania.

– Po raz kolejny mamy przyjemność wspierać biegaczy w przygotowaniach do ORLEN Warsaw Marathon. Organizowane wspólnie ze Sklepem Biegacza treningi pozwalają nie tylko wyrobić odpowiednią wytrzymałość fizyczną, ale także motywują uczestników do pracy nad systematycznością, która jest niezbędna przed startem. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym przygotowaniom biegacze osiągną swoje cele
– mówi Daniel Bogacki, Media & Promotion Coordinator ASICS Polska.

Każda z treningowych lokalizacji zostanie odwiedzona przez ASICS z szeregiem dodatkowych aktywności. Uczestnicy przygotowań będą mieli okazję wykonać trójwymiarowe badanie stopy ASICS FOOT ID, przetestować najnowszą kolekcję obuwia biegowego lub odbyć treningi wspólnie z przedstawicielami polskiej drużyny ASICS FrontRunners i ambasadorami biegowymi marki. Oprócz profesjonalistów z ASICS i Sklepu Biegacza, nad prawidłowym przebiegiem treningów czuwać będzie również autorytet w dziedzinie biegania – Jerzy Skarżyński, były czołowy maratończyk, z rekordem życiowym 02h:11min:42s. Na stronie internetowej wydarzenia, wszyscy chętni znajdą przygotowane przez Skarżyńskiego plany treningowe na 10 i 42,195 km. Dodatkowo, na uczestników treningów, którzy będą obecni na co najmniej 75% zajęć (11 z 14 treningów), czekać będą vouchery zwalniające z opłaty startowej na wybrany bieg.

W ubiegłorocznej edycji treningów organizowanych przed ORLEN Warsaw Marathon udział wzięło ponad 4000 osób z 10 miast. Największym zainteresowaniem cieszyły się przygotowania do startu organizowane w Warszawie, w których udział brało jednorazowo nawet ponad 120 osób. Podobnie jak w ubiegłym roku, w każdej lokalizacji treningi będą prowadzone przez dwóch trenerów, natomiast na warszawskim Powiślu, czyli w lokalizacji z najwyższą frekwencją, biegacze mogą liczyć na wsparcie aż trzech specjalistów. Trenujący będą spotykać się co niedzielę, pomiędzy 07.01.-15.04.2018 (z wyłączeniem 01.04.2018 r.), w Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Płocku, Toruniu, Warszawie (dwie lokalizacje) i Wrocławiu. Wszystkie treningi są bezpłatne.

Harmonogram:

Godziny i miejsca spotkań

 Miasto  Godz. startu  Miejsce startu Trenerzy
 Bydgoszcz  9:00  Sklep Biegacza Bydgoszcz

ul. Gdańska 140

Eliza Skornia

Daria Maika

Gdynia 9:00 Sklep Biegacza

Świętojańska 104

Piotr Suchenia

Iwona Suchenia

Katowice 9:00 Sklep Biegacza

ul. Kościuszki 62

Łukasz Czyż

Piotr Skwarek

Kraków 10:00 Sklep Biegacza ul. Focha 1 Laura Janicka

Jakub Zięba

Lublin 10:30 Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego 22 Paweł Wysocki

Mateusz Śliwiński

Łódź 9:30 Sklep Biegacza ul. Stefana Żeromskiego 74 Sebastian Grabowski

Martyna Balcerzak

Olsztyn 9:00 Sklep Biegacza ul. Stare Miasto 8 Rafał Kot

Krzysztof Sokół

Płock 10:00 Ośrodek Kort Pod Lasem, ul. Pocztowa Waldemar Gieres

Sławomir Kępiński

Poznań 10:00 Sklep Biegacza Polonez Al. Niepodległości 36 Sławek Naskręt
Toruń 10:00 Sklep Biegacza ul. Szosa Chełmińska 135 Bartosz Tokarski

Dominika Śliwecka

Warszawa Ursynów 10:00 Sklep Biegacza Ursynów al. Komisji Edukacji Narodowej 24a Mateusz Kapes

Tomasz Blades

Warszawa Powiśle 10:00 Sklep Biegacza Powiśle ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A Rafał Krzeszewski

Nina Wiaderna

Paweł Woźnicki

Wrocław 10:00 Sklep Biegacza ul. Legnicka 55 B Bartosz Wróbel

Szymon Glinka

Szczegóły na www.orlenmarathon.pl.  

Możliwość komentowania została wyłączona.