philips
 
26 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Blake wygrywa na początku sezonu


Mimo że mamy dopiero marzec i zaledwie przed kilkunastoma dniami zakończył się sezon halowy, już teraz kilku czołowych lekkoatletów rozpoczęło swoje starty na otwartym stadionie. Jednym z nich jest Yohan Blake. Jamajski sprinter w miniony weekend zwyciężył w biegu na 200 m podczas mityngu w Kingston.

Po kontuzji Yohana Blake’a, mistrza świata w biegu na 100 m z 2011 roku, nie ma już śladu. Jamajczyk ze względu na uraz nie mógł wystąpić w ubiegłorocznych mistrzostwach w Moskwie, teraz jest już jednak w pełni sił i wkrótce znów zacznie rywalizować z najlepszymi sprinterami świata.

Swoją dobrą dyspozycję Blake potwierdził w miniony weekend podczas mityngu UWI Invitational na Jamajce, gdzie zwyciężył w biegu na 200 m. Czas uzyskany przez Jamajczyka, 20.49 (-0.1), nie jest może rewelacyjny, ale widząc z jaką swobodą i w jak wczesnym etapie przygotowań został uzyskany, można spodziewać się dobrego sezonu w jego wykonaniu.

Mityng w Melbourne

Pierwszy dobrze obsadzony mityng odbył się także w Australii. Na zawodach z cyklu IAAF World Challenge z dobrej strony pokazali się przede wszystkim Amerykanie i Kenijczycy.

Na bieżni w Melbourne zobaczyliśmy m.in. LaShawna Merritta (400 m), Duane’a Salomona (800 m), Davida Olivera (110 m pł), Natashę Hastings (200 m), Isiaha Koecha (5000 m), Eunice Sum (800 m), Mercy Cherono (1500 m) i Sally Pearson (100 i 100 m pł). Wszyscy wymienieni zawodnicy zwyciężyli w swoich konkurencjach, a najbardziej wartościowe rezultatu uzyskali Solomon (1:45.17, najlepszy w tym roku wynik na świecie) i Pearson (12.83 na płotkach).

Pełne wyniki: http://www.iaaf.org/results/iaaf-world-challenge-meetings/2014/