budapeszt
15 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Bieżnia

Bilety na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie 2023! Ile kosztują i gdzie można je kupić?


Największa impreza w historii Węgier, czyli Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce 2023 rozpoczną się już 19 sierpnia i potrwają aż 9 dni. W tym czasie około 2000 zawodników z całego świata będzie walczyć o medale i bicie kolejnych rekordy. Bilety na to wydarzenie wyprzedają się w fenomenalnym tempie, a samo zainteresowanie przerosło nawet oczekiwania World Athletics. Jednak w są jeszcze dostępne miejsca zarówno na sesje poranne, jak i wieczorne.

Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce 2023 odbędą się w dniach 19-27 sierpnia 2023 roku w Budapeszcie w nowo wybudowanym  Narodowym Centrum Lekkiej Atletyki. Nieco ponad miesiąc od rozpoczęcia sprzedaży, łączna liczba sprzedanych biletów przekroczyła aż 100 000.  Jednak cały czas są dostępne bilety i pakiety na łącznie 14 sesji – 5 rannych i 9 wieczornych.

Pakiety

Obecnie kibice mają do wyboru zakup pakietu  na weekend otwierający, czyli zmagania odbywające się w dniach od 19.08 do 20.08.2023 roku. Pakiet obejmuje 4 sesje, a jego cena zaczyna się od 21 400 HUF (około 250 PLN). Cena jest zależna od wybranego miejsca.  Na chwilę obecną nie są już dostępne pakiety na całe wydarzenie oraz na weekend kończący Mistrzostwa Świata.

Bilety na pojedyncze sesje

Oprócz pakietów, kibice mogą wykupić bilety na poszczególne sesje. Cena każdej z pięciu porannych sesji zaczyna się od 3000 HUF (około 35 PLN). Zróżnicowane są natomiast ceny na sesje wieczorne. Od poniedziałku do czwartku są one dostępne w cenie od 6900 HUF (około 80 PLN), natomiast każda z sesji wieczornych, która odbywa się od piątku do niedzieli, kosztuje najmniej 8900 HUF (około 100 PLN). Ceny zależne są od wybranych miejsc.

Rozklad miejsc
Źródło: tickets.wabudapest23.com/

Na chwilę obecną nie są dostępne już żadne wolne miejsca na sesję wieczorną 8 dnia Mistrzostw Świata, czyli 26 sierpnia. W tym czasie odbędą się finały m.in. skoku o tyczce, 800m mężczyzn, 5000m kobiet,   1500m mężczyzn oraz sztafety 4x100m kobiet i mężczyzn.

Darmowy wstęp

Oprócz zmagań stadionowych, 6 konkursów odbędzie się poza stadionem w centrum Budapesztu. Udział kibiców w konkurencjach w chodzie sportowym i maratonie będzie bezpłatny.

Jak zapowiadają organizatorzy: Maratończycy i chodziarze biorący udział w Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Budapeszt 2023 będą rywalizować w samym sercu Budapesztu. Maratończycy pokonają klasyczny dystans na 10-kilometrowej trasie, biegnącej przez najpiękniejsze części Budapesztu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Strefa startu i mety będzie znajdować się na Placu Bohaterów. Finały chodu wyścigowego odbędą się zgodnie z formułą, która sprawdziła się w kilku ostatnich światowych wyścigach: biegi na 20 km mężczyzn i kobiet odbędą się na 1-kilometrowej trasie, biegi na 35 km mężczyzn i kobiet na 2-kilometrowej trasie. Start i meta ponownie znajdą się na Placu Bohaterów, a trasa na Alei Andrássy’ego. Sześć wyścigów szosowych będzie dostępnych bezpłatnie dla wszystkich.

Trasa maratonu
Źródło: worldathletics.org

Maraton kobiet odbędzie się 26 sierpnia, natomiast maraton mężczyzn 27 sierpnia. Oba biegi rozpoczną się o godzinie 7:00. Podczas oczekiwania na zawodników, w większych strefach kibica odbywać się będą różne zajęcia i animacje, będą również ustawione ekrany, dzięki którym będzie można śledzić przebieg całego wydarzenia.  Na Placu Bohaterów, czyli w okolicach startu i mety, zawody będzie można oglądać z trybun.

Gdzie kupić bilety?

Podczas każdej z 9 wieczornych sesji wyłonionych zostanie wielu mistrzów świata, a wszystkie 5 programów porannych będzie oferować ekscytującą mieszankę zmagań sportowych i walkę poszczególnych zawodników. Jak podkreślają organizatorzy:  oprócz rodzimych widzów na imprezę przyjadą kibice z całego świata. Po Węgrzech na czele listy krajów kupujących bilety znajduje się Wielka Brytania, następnie Stany Zjednoczone i Niemcy. Na największe sportowe wydarzenie roku przyjedzie wielu kibiców z Europy Środkowej, m.in. kibice z Francji, Hiszpanii czy Włoch.

Bilety na wydarzenie można kupić na oficjalnej stronie wydarzenia: Tickets.wabudapest23.com lub osobiście w ogólnopolskiej sieci punktów sprzedaży EVENTIM na Węgrzech. Nie można zarezerwować biletu w systemie zakupów online. Jeśli bilety nie zostaną opłacone w ciągu 15 minut od ich wybrania, system automatycznie zwolni bilety i zwróci je do strefy dla widzów.

Organizatorzy przestrzegają również, żeby nikomu nie udostępniać zakupionych biletów. Jeśli kilka osób spróbuje wejść na wydarzenie z tym samym kodem, wpuszczona zostanie tylko pierwsza osoba, która się pojawi. Natomiast same bilety można swobodnie przenosić na inną osobę przed pierwszym użyciem.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments