konstanze
14 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kolejny problem niemieckiej kadry. Klosterhalfen nie wystartuje na mistrzostwach świata


Mistrzyni Europy na 5000 metrów Konstanze Klosterhalfen nie pobiegnie w Budapeszcie na mistrzostwach świata. Powodem tej decyzji jest kontuzja stopy.

Do samego końca mieliśmy nadzieję, że będzie w stanie wystartować na mistrzostwach świata. Życzymy jej, aby mogła ponownie zaprezentować się w sezonie olimpijskim – powiedziała trenerka niemieckiej kadry Annett Stein.

Klosterhalfen z powodu problemów ze stopą nie startowała w lipcu na mistrzostwach Niemiec. W tym sezonie nie uzyskiwała też spektakularnych wyników. Na mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie pobiegła w czasie 15:13.06. To 18. wynik w Europie.

To nie pierwsza reprezentantka Niemiec, która musiała opuścić start w stolicy Węgier. Podobny los spotkał mistrzynię olimpijską i dwukrotną mistrzynię świata w skoku w dal Malaikę Mihambo. Nie wystartuje też Lea Meyer i Bo Kanda Lita Baehre. Oboje zdobyli srebrne medale na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy. Meyer rywalizuje w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, a Baehre w skoku o tyczce.

Foto: European Athletics (Twitter)

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments