24 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegnij Warszawo z pięcioma gwiazdkami i atrakcyjnymi nagrodami


Przed nami dwa jedne z najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce – Maraton Warszawski i Biegnij Warszawo. O ostatnich wskazówkach dotyczących niedzielnego maratonu pisaliśmy TUTAJ. W tym artykule zamieścimy garść informacji związanych z biegiem na 10 km.

Tegoroczna edycja Biegnij Warszawo, a więc czołowego polskiego biegu ulicznego na 10 km odbędzie się 4 października. Atestowaną trasę zawodnicy pokonywać będą w ścisłym centrum stolicy. Jeżeli jeszcze nie zdążyłeś się zapisać – spiesz się. Limit miejsc na tegoroczny bieg to 10000 uczestników, a pamiętamy, że w warszawskich biegach nie raz startowało więcej osób. W tej chwili na liście startowej znajduje się ok. 9 tys. nazwisk.

Jeżeli zdecydowałeś się już na start i wniosłeś opłatę startową powinieneś odebrać swój pakiet startowy. Punkt wydawania pakietów znajduje się w Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie, poziom -1 (Food Court).

Wydawanie pakietów już się rozpoczęło i potrwa do 3 października. Punkty czynny będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 21:00 i w niedzielę od 10:00 do 20:00. Co ważne w dniu imprezy pakiety startowe nie będą wydawane.

Każdy Uczestnik chcący odebrać swój pakiet startowy musi posiadać ze sobą wydrukowane potwierdzenie rejestracji. Dzięki temu, mamy pewność, że trafia on w ręcę właściciela.

pakiety

Podstawowym elementem tegorocznego pakietu startowego jest techniczna koszulka Nike w kolorze pomarańczowym – co ważne tym razem bez logotypu sponsora, gdyż bieg takowego nie posiada. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma worek sportowy z logo biegu. 

Nagrody finansowe dla najlepszych

Biegnij Warszawo to nie tylko bieg masowy, w którym liczy się wyłącznie uczestnictwo. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody finansowe i premie za uzyskanie rekordowych wyników. Jakie to będą nagrody?

Za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymają po 1000 zł. Dodatkowo, bez względu na zajęte miejsce, zostaną przyznane nagrody za uzyskanie wyników poniżej 33:40.00 wśród kobiet i 28:55.00 wśród mężczyzn (po 1000 zł) oraz pobicie rekordów Polski – 32:09.00 należącego do Karoliny Jarzyńskiej (5000 zł) i 28:15.00 należącego do Antoniego Niemczaka (także 5000 zł).

Nowością są także nagrody dla najlepszych klubów lub firm. W klasyfikacji biegu kobiet lub mężczyzn dla najlepszych pięciu kobiet lub najlepszych pięciu mężczyzn z klubu lub firmy została ustanowiona nagroda w postaci 5-dniowego pobytu z wyżywieniem w wybranym terminie w ośrodku szkolenia mistrzowskiego Sporting Międzyzdroje.

Biegnij Warszawo z 5 gwiazdkami

Pod koniec maja ruszył program Running for All, czyli pomysł certyfikowania imprez biegowych (więcej na jego temat dowiecie się TUTAJ). Dotychczas w programie oceniono 68 biegów z całej Europy w tym dwa biegi z Polski – DOZ Maraton Łódź i właśnie Biegnij Warszawo.

Warszawski bieg został doceniony przez European Athletics, które przyznało imprezie maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. Oznacza to, że w oczach ekspertów jest to bieg bardzo dobrze zorganizowany, gwarantujący m.in. odpowiednie zabezpieczenie medyczne i bezpieczeństwo na trasie.

Możliwość komentowania została wyłączona.