24 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Zacznij Biegać

Poznaj nową, innowacyjną metodologię treningową


Już w najbliższą niedzielę, w trakcie 37. PZU Maratonu Warszawskiego na 32 kilometrze będzie można spotkać specjalistów z Bieganie.pl, którzy wytłumaczą na czym polega nowa, rewolucyjna metodologia treningowa bazująca na teście Coopera.

Adam Klein, twórca koncepcji Know Your Pace:

– Know Your Pace, czyli znaj swoje tempo. Chodzi o to, żeby wiedzieć jak szybko biegać każdy typ treningu i móc się o tym dowiedzieć bez konieczności używania jakiejś wiedzy tajemnej, zasady są bardzo proste. Od jakiegoś czasu testujemy już bardzo podobny program na naszych użytkownikach i postępy są bardzo dobre, a przy tym duża satysfakcja z jego wykonywania, bo okazuje się, że można przesuwać swój poziom realizując jeden zapętlony tygodniowy cykl. Najwięcej problemów nastręczają treningi techniczne, motoryczne, na większych szybkościach. W tym celu w okresie jesienno-zimowym uruchomimy prawdopodobnie na terenie Warszawy specjalne weekendowe warsztaty, które będą pomagać lepiej wykonywać ten typ treningu.

Częściowe informacje o metodzie oraz naszej nowej aplikacji Know Your Pace znajdziecie w artykule Aplikacja treningowa KNOW YOUR PACE. Więcej dowiecie się już w niedzielę odwiedzając nas na punkcie kibicowania zlokalizowanym na 32 kilometrze 37. PZU Maratonu Warszawskiego.

Każdy kto przyjdzie otrzyma specjalną broszurkę, która będzie zawierała prosty ale kompletny program treningowy. To propozycja nie tylko dla tych, którzy już biegają, ale także dla tych, którzy dopiero planując rozpocząć trening biegowy.

knowyourpace bieganie

Lokalizację 32 kilometra maratonu (okolice Wybrzeża Gdyńskiego i ulic Gwiaździstej i Krasińskiego) znajdziecie na grafice przedstawiającą trasę biegu: http://pzumaratonwarszawski.com/).

Przeczytaj także:

Dlaczego Test Coopera miałby posłużyć nam w szacowaniu intensywności treningowych ?
Propozycja zmian w systematyce intensywności treningowych

Możliwość komentowania została wyłączona.