29 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg po życie – 450 km, aby pokonać raka!


„Hjuston mamy problem” – to hasło kampanii, w której skład wchodzi biegowa sztafeta z Pomorza na Śląsk. 450 kilometrów z Czerska do Tarnowskich Gór biegacze pokonają dla Ani chorej na niezwykle rzadkiego raka. Cel? Zebrać milion złotych na specjalistyczne leczenie w Houston.

Sztafeta składająca się z 20 osób ruszy 30 kwietnia z Czerska i przez 4 dni będzie poruszać się wyłącznie biegiem odwiedzając kolejne miasta między innymi Bygdoszcz, Inowrocław, Konin, Kalisz czy Opatów. Metę zaplanowano 3 maja w rodzinnej miejscowości Ani Łakomiak, Tarnowskich Górach. 
Biegacze spędzą zatem majówkę w namiotach przemierzając Polskę, aby pokonać rzadką odmianę raka, międzybłoniaka opłucnej. Metody leczenia w Polsce już się wyczerpały. 27-letnia Ania przeszła już operację i cztery chemioterapie, ostatnią szansą jest eksperymentalne i kosztowne leczenia w Houston. Pierwszy miesiąc kuracji to koszt 50 tys. dolarów, kolejne to wydatek 10-20 tysięcy. Zatem biegniemy po życie!
Organizatorzy akcji twierdzą, że wystarczy jedynie 5 złotych od 200 tysięcy osób. W zamian za „piątaka” i przesłanie swojego zdjęcia, zrobią gigantyczny kolaż wszystkich darczyńców, który zawiśnie w centrum Warszawy. Warunek? Milion złotych!
Nasza redakcja za sprawą Maćka Żukiewicza weźmie czynny udział w sztafecie, zatem do zobaczenia na trasie!

Więcej szczegółów o akcji znajdziecie na stronie: http://hjustonmamyproblem.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.