27 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg na Szczyt Rondo 1 – RUSZAJĄ ZAPISY


Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie – największej i jedynej w Polsce imprezy rangi Masters Race w cyklu Pucharu Świata w biegach po schodach. W środę, 28 marca o godz. 12:00 rusza rejestracja do startu w zawodach.

Zeszłoroczna edycja zawodów spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy, wśród których znaleźli się czołowi zawodnicy Pucharu Świata. Dlatego też w tym roku organizatorzy zwiększyli limit uczestników do 500 osób. Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej www.biegnaszczyt.pl.

Wszyscy uczestnicy Biegu Na Szczyt Rondo 1, który odbędzie się w sobotę 19 maja br., otrzymają w pakiecie startowym oficjalne koszulki imprezy marki Reebok oraz numery startowe. Każdy, kto pokona 38 pięter prowadzących do mety, zostanie ponadto nagrodzony okolicznościowym medalem. Na najlepszych czekają natomiast atrakcyjne nagrody finansowe.

Po sukcesie zeszłorocznej imprezy, Bieg Na Szczyt Rondo 1 zyskał rangę Masters Race w cyklu Towerrunning World Cup. Oznacza to, że jest to jedna z kilkunastu najważniejszych imprez tego typu na świecie – mówi Karol Bartos, Dyrektor Generalny MGPA Polska, organizatora biegu.  – Miło nam, że Rondo 1 znalazło się w gronie takich budynków, jak Empire State Building w Nowym Jorku, Willis Tower w Chicago czy wieżowiec Taipei 101 – dodaje.

Ranga imprezy sprawia, że o najwyższe lokaty powalczą wybitni specjaliści tej dyscypliny. Organizatorzy spodziewają się na starcie czołowych „climberów” Pucharu Świata. Wśród nich nie powinno zabraknąć Polaków – zeszłorocznego zwycięzcy zawodów, Bartosza Świątkowskiego oraz Piotra Łobodzińskiego, który zakończył poprzedni sezon na czwartej pozycji w cyklu Towerrunning World Cup.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 ma też wymiar pozasportowy. Cały przychód z opłat startowych od uczestników zawodów zostanie przekazany na rzecz Fundacji SOS Wioski Dziecięce.

Bieganie po schodach (ang. towerruning lub skyrunning) jest bardzo popularną dyscypliną na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce dyscyplina dopiero zyskuje stałe grono miłośników i kibiców. Trening znacząco różni się od klasycznych przygotowań biegaczy, przypominając nieco trening biegaczy górskich. Bardzo duże znaczenie w osiąganych wynikach ma ponadto technika pokonywania stopni
i zakrętów.

Więcej informacji i zapisy na www.biegnaszczyt.pl.