25 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

BIEG NA SZCZYT RONDO 1


szczytMiło nam poinformować że  II edycja Biegu na szczyt Rondo 1 została włączona do kalendarza Pucharu Świata Towerrunnig „World Cup Masters Races”.

Na starcie pojawi się wielu zawodników ze światowej  czołówki, specjalizującej się w biegach po schodach. Tak samo jak w roku ubiegłym impreza będzie miała charakter charytatywny – kwota zabrana z opłat startowych zostanie przekazana Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce.

W biegu będą mogli wziąć udział wszyscy chętni , którzy mają ukończone 18 lat i którym uda się zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie biegu www.biegnaszczyt.pl. Po zeszłorocznym dużym zainteresowaniu imprezą gdzie 200 pakietów startowych rozeszło się w błyskawicznym tempie w tym roku organizatorzy zwiększyli limit startujących do 500 osób.

Wszyscy zawodnicy otrzymają w pakiecie startowym atrakcyjną koszulkę technologiczną a po osiągnięciu 37 piętra wieżowca Rondo 1 pamiątkowy medal.

W związku z wymogami Pucharu Świata „World Cup Masters Races” wszyscy zawodnicy startują  w rundzie eliminacyjnej a najlepsza dwunastka kobiet i mężczyzn pokona jeszcze raz dystans na szczyt wieżowca w rundzie finałowej.  

Organizatorzy ustalili opłatę startową na poziomie minimum 30zł, która w całości zostanie przeznaczona na sfinansowanie wyjazdów kolonijnych podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie nie tylko otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone, ale pomaga im znaleźć bezpieczny i przytulny dom. W ubiegłym roku rekordowa wpłata wynosiła 200zł i mamy nadzieję że w tym roku zawodnicy będą równie hojni.

Pomysłodawcą „Biegu na szczyt Rondo 1” jest MGPA, a jednym ze współorganizatorów biegu – agencja marketingu sportowego Sport Evolution, .

Możliwość komentowania została wyłączona.