8 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Back to trail! Trwają zapisy do cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL!


Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to 60 biegów, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach. Edycja 2015/2016 rusza już 13 września w Bydgoszczy. Zapisy trwają na www.citytrail.pl

Cykl składa się z biegów na dystansie 5 km. Miasta, w których odbywają się zawody to: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdej z wymienionych lokalizacji w okresie wrzesień/październik – marzec odbędzie 6 biegów. Zasada jest prosta – chcesz ukończyć cykl i zdobyć medal – musisz pobiec cztery razy. 

Dlaczego przełaje?

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody odbywające się regularnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy biegowa mapa Polski wygląda bardzo skromnie. Trasa biegu w danym mieście jest niezmienna, co daje możliwość porównywania wyników i szlifowania formy przed wiosennymi startami. Co ważne – zawody CITY TRAIL odbywają się na leśnych ścieżkach i urozmaiconym podłożu, dzięki czemu kształtujemy nie tylko ogólną formę biegową, ale także pracujemy nad siłą i koordynacją – szczególnie w zimie, kiedy trasy pokryte są śniegiem, a czasami i lodem. – Starty w CITY TRAIL świetnie komponują się z zimowym planem treningowym. Poza tym w okresie przygotowawczym, kiedy trening bywa monotonny start w zawodach pomaga „złapać” odrobinę motywacji, a jak wiadomo czynniki psychologiczne są w sporcie wyczynowym równie ważne jak odpowiednio poukładany trening – mówi Dominika Napieraj, mistrzyni Polski w biegach przełajowych 2015, zwyciężczyni CITY TRAIL Wrocław w sezonie 2014/2015. 

PDS 0744

Zapisy

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w danym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Raz przydzielony numer startowy jest używany przez cały cykl. 

PDS 20140221 0419

Sam zdecyduj o haśle na numerze startowym

Nowością w tegorocznej edycji jest możliwość wpisania własnego hasła na numerze startowym. Może to być imię, ksywka, czy cokolwiek innego – ważne, by nie przekraczało 15 znaków. Modyfikacji numeru można dokonać w trakcie rejestracji. Dla biegaczy z Bydgoszczy, Wrocławia, Katowic, Lublina, Olsztyna i Trójmiasta ta funkcjonalność działa tylko do końca dnia we wtorek, 8 września. W przypadku Warszawy, Szczecina, Poznania i Łodzi – modyfikacji można dokonać do końca września.

numer startowy CT

Gdzie i kiedy?

Termin pierwszego biegu w edycji 2015/2016 to 13 września. Ostatnie imprezy są zaplanowane na 20 marca. Pierwsza kolejka cyklu wygląda następująco:

  • Bydgoszcz – 13 września
  • Wrocław – 19 września
  • Katowice – 20 września
  • Lublin – 26 września
  • Olsztyn – 3 października
  • Gdańsk – 4 października
  • Warszawa – 18 października
  • Szczecin – 18 października
  • Poznań – 24 października
  • Łódź – 8 listopada 
terminarz nowy

Podczas czterech z wymienionych imprez: w Bydgoszczy (13 września), Wrocławiu (19 września), Warszawie (18 października) i Poznaniu (24 października) będzie można bezpłatnie skorzystać z kardiobusów czy poradzić się lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Dodatkowo pierwsze 300 osób, które zapiszą się na wspomniane 4 biegi w każdej z lokalizacji, otrzyma techniczną koszulkę.  

PDS 20141012 0274

Pełny terminarz można znaleźć na stronie cyklu. W ramach każdej imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na kilku dostosowanych do wieku dystansach. Zapisy dla młodszych biegaczy ruszą 1 września. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Możliwość komentowania została wyłączona.