31 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w przełajach rozgrywały się w arcytrudnych warunkach pogodowych. Studenci mieli do pokonania nie tylko crossowe kilometry, ale też mrożące ciało grad, śnieg, deszcz i mocny wiatr. Złote medale z Łodzi wywieźli: Katarzyna Broniatowska, Krzysztof Żebrowski, Paula Kopciewska i Łukasz Oślizło.
kasia.JPG
Kasia Broniatowska (źródło data.sport)

Kasia Broniatowska, na co dzień studentka AWF w Krakowie, zwyciężyła zdecydowanie w biegu pań na 3 km, od początku dyktując tempo. W zdobyciu złota, nie przeszkodził jej nawet upadek na asfaltowym fragmencie trasy.

– Jestem zadowolona, że wygrałam, ale przyznam, że warunki startowe były najgorsze jakie w życiu widziałam! Aby przetrwać te trudne momenty, powtarzałam sobie w myślach, że nie tylko ja z nimi walczę, ale i reszta dziewczyn. Było mi strasznie zimno, po biegu nie czułam rąk. Na start przyjechałam z obozu w Spale, a po świętach jadę szlifować formę do Zakopanego – powiedziała Kasia.

Drugie miejsce wywalczyła koleżanka zwyciężczyni z uczelni – Sara Marmon, a trzecie, druga przed rokiem – Alicja Bendyk.

7. DEMBEK IDA UNIWERSYTET GDAŃSKI    -0    0:11:40
8. MIKIEWICZ PAULINA    WYŻSZA SZKOŁA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I TURYSTYKI W BIAŁYMSTOKU    0:11:48
9. ŚLUSARCZYK KATARZYNA SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE 0:12:02
10. PUSTOŁA BEATA UNIWERSYTET PRZYRODNICZO-HUMANISTYCZNY W SIEDLCACH 0:12:05

Na krótszym (4,5 km) dystansie wśród panów zwyciężył Krzysztof Żebrowski, do końca naciskany przez jednego z najbardziej utytułowanych zawodników AMP – Michała Bernadellego. Podopieczny trenera Andrzeja Wardaszki, który przed mistrzostwami trenował w Międzyzdrojach, zwyciężył z 3-sekundową przewagą. Brązowy medal zdobył Damian Roszko, reprezentant AWF w Białymstoku.

1. ŻEBROWSKI KRZYSZTOF WYŻSZA SZKOŁA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I TURYSTYKI W BIAŁYMSTOKU    0:14:22
2. BERNARDELLI MICHAŁ SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA W WARSZAWIE    0:14:25
3. ROSZKO DAMIAN WYŻSZA SZKOŁA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I TURYSTYKI W BIAŁYMSTOKU 0:14:29
10. MIELEWCZYK PIOTR SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA W WARSZAWIE        0:14:47

Sporą niespodzianką było zwycięstwo drobniutkiej Pauli Kopciewskiej nad Aleksandrą Lisowską w biegu na 6 km pań. Brąz przypadł Izabeli Trzaskalskiej, która niespełna tydzień temu zajęła trzecie miejsce w MP w półmaratonie.

kopciewska.JPG
Paula Kopciewska (źródło data.sport)

1. KOPCIEWSKA PAULA MARTA UNIWERSYTET MEDYCZNY W BIAŁYMSTOKU        0:22:48
2. LISOWSKA ALEKSANDRA UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE    0:23:00
3. TRZASKALSKA IZABELA     UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE    0:23:06
4. NAPIERAJ DOMINIKA     UNIWERSYTET WROCŁAWSKI    0:23:10
5. ŚLUSARCZYK MARIOLA SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE        0:23:38
6. MACH ANGELIKA UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE    0:23:39
7. JENDRO JUSTYNA POLITECHNIKA OPOLSKA    0:23:44
8. SŁAWIK MARIA AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE    0:23:47
9. STEFAŃSKA ANGELIKA UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU    0:23:51
10. MIELNIK MAGDALENA UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE    0:24:13

Złoty medal sprzed roku obronił Łukasz Óślizło, który na 9-kilometrowej trasie wyglądał bardzo mocno. Kroku próbował dotrzymać mu jedynie,  ostatecznie drugi na mecie, Jakub Nowak, który będzie za dwa tygodnie reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata. Brąz wywalczył, bardzo szczęśliwy na mecie, Daniel Woch.

oslizlo.JPG
Triumf Łukasza Oślizły (źródło data.sport)

1. OŚLIZŁO ŁUKASZ AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH        0:29:14
2. NOWAK JAKUB UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE    0:29:42