1 kwietnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

4592 zawodników w Półmaratonie w Poznaniu. ANKIETA !

Zakończył się Półmaraton w Poznaniu. Wśród Pań zwyciężyła MACHARIA Lucy Njeri, której wynik jest najszybszym wynikiem w historii półmaratonów bieganych w Polsce. Wśród mężczyzn zwyciężył Salomon Kiptoo.

poznan polmaraton 2012

Pogoda nie rozpieszczała, temperatura poniżej 5 stopni, odczuwalna około zera. Mimo to był to kolejny rekord frekwencyjny – bieg ukończyło 4592 zawodniczek i zawodników.

Pierwszy na mecie pojawił się Salomon Kiptoo z Kenii, blisko pół minuty za nim przybiegł Tole Bana z Etiopii, znany już w Polsce między innymi jako zwycięzca maratonu Warszawskiego 2010.

Na szóstym miejscu przybiegł dawno w Polsce niewidziany Michael Karonei.

Wśród Pan mogliśmy za to obserwować znakomity bieg zawodniczki MACHARIA Lucy Njeri, także z Kenii. W samotnym biegu, przy wietrznej i zimnej aurze osiągnęła znakomity  rezultat: 1:10:26. Jeszcze nigdy na terenie Polski żadna Pani nie biegła półmaratonu tak szybko.