24 marca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

6. Półmaraton Warszawski wystartuje już w najbliższą niedzielę!


polmaraton 2010

Ponad 5500 osób zgłosiło chęć startu w 6. Półmaratonie Warszawskim, co czyni tegoroczną edycję imprezy rekordową pod względem frekwencji. Wśród zawodników pojawią się czołowi biegacze z kraju i ze świata, w tym sławni goście z Kenii, Etiopii, Białorusi, Litwy czy Ukrainy.

Na linii startu 6. Półmaratonu Warszawskiego zabraknie niestety Karoliny Jarzyńskiej – aktualnej rekordzistki Polski na tym dystansie, która musi poddać się kuracji ze względu na kontuzję ścięgna Achillesa.

Po znakomitym starcie i zwycięstwie w „Maniackiej Dziesiątce”, na start w 6. Półmaratonie Warszawskim zdecydowała się Katarzyna Kowalska. Pięciokrotna mistrzyni kraju w biegach z przeszkodami oraz przełajowych, dołączyła w ten sposób do grona faworytek biegu obok takich zawodniczek, jak Beatrice Jepkorir Rutto, zwyciężczyni maratonu w Regensburgu, Agnieszka Jerzyk, młodzieżowa mistrzyni Europy i akademicka mistrzyni świata w triathlonie, oraz Mistrzyni Litwy w półmaratonie – Gyta Norgyliene.

Wśród Panów, o czołowe miejsca będą rywalizować m.in. Boniface Nduva, zeszłoroczny zwycięzca Półmaratonu Warszawskiego, Michael Karonei, czterokrotny triumfator Półmaratonu Warszawskiego oraz Tola Bane, najszybszy zawodnik 32. Maratonu Warszawskiego. O zwycięstwo powalczą także najlepsi polscy biegacze, m.in.: Marcin Chabowski, Henryk Szost, Adam Draczyński i Michał Kaczmarek.

polmaraton2010 540
Większość zawodników z roku 2010 wystartuje także w edycji 2011. Od lewej: Nduva, Draczyński, Giżyński, Kaczmarek, Szost, Chabowski, Karonei.

Tradycyjnie, start i meta Półmaratonu Warszawskiego znajdą się na Placu Zamkowym,  a trasa biegu będzie przebiegać najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Warszawy (m.in. Krakowskim Przedmieściem, Świętokrzyską, fragmentem Marszałkowskiej, oraz Wybrzeżem Gdańskim).

Jak co roku, imprezie towarzyszy szereg wydarzeń, dzięki którym Półmaraton Warszawski nabiera wyjątkowego charakteru miejskiej imprezy. Tradycją stał się już konkurs na najciekawsze przebranie biegacza. Trudno zapomnieć syrenkę, hokeistę czy gladiatora, którzy pojawili się na trasie poprzednich edycji Półmaratonu Warszawskiego. W tym roku, na zawodnika, który całą trasę biegu pokona w najciekawszym przebraniu czeka strój z kolekcji adidas Supernova o wartości 800 zł.

Imprezie towarzyszy również konkurs na najlepszą drużynę kibiców. Liczyć się będzie wielkość grupy fanów, ich zaangażowanie, głośność i ogólne wrażenie, a podstawą oceny będą fotografie wykonane przez kibiców poszczególnych zawodników na trasie i nadesłane do biura organizatora biegu. Fotografie powinny oczywiście pokazywać kibicującą grupę na trasie półmaratonu. Na ich podstawie, dziesięcioosobowa komisja składająca się w całości z uczestników biegu wybierze tę grupę, która najbardziej zapadła im w pamięci.

Na biegacza, który zorganizuje najlepszy doping na trasie 6. Półmaratonu Warszawskiego, czeka specjalna nagroda ufundowana przez Carolina Medical Center – pakiet specjalistycznych usług medycznych dla biegaczy o wartości 2000 złotych. Dla dwóch zawodników, których kibice zostaną wyróżnieni w konkursie, Carolina Medical Center przygotowała dwa pakiety usług medycznych o wartości 500 złotych każdy.

Kolejną atrakcją dla kibiców będzie konkurs fotograficzny Foto Moto na 6. Półmaratonie Warszawskim. Na autorów najciekawszych zdjęć i filmów z tegorocznej imprezy czekają nagrody w postaci telefonów komórkowych Motorola Flipout oraz Motorola Defy. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Reportaż fotograficzny” oraz „Film wykonany telefonem komórkowym”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Możliwość komentowania została wyłączona.