23 marca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton wraca do Łodzi


Maraton wraca do Łodzi i to w wielkim stylu! Jużlodz 230 3 5 czerwca odbędzie się Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Hanna Zdanowska.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Łódź i rodziny Aptek Dbam o Zdrowie, będącej członkiem Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A. Umowa partnerska została zawarta na najbliższych 5 lat.

Radości z powrotu maratonu do Łodzi nie kryła Hanna Zdanowska, prezydent miasta podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– W Łodzi będzie wreszcie impreza, którą tak fantastycznie promują się inne miasta – mówi Hanna Zdanowska. – Mam nadzieję, że zyskaliśmy partnera na długie lata i szanse na wspaniałą sportową promocję miasta.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma być wyjątkowym wydarzeniem sportowym i społecznym. Impreza ma promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, ale również kreować i promować nowoczesną charytatywność na wzór maratonu londyńskiego.

– Jesteśmy przekonani, że Łódź Maraton Dbam o Zdrowie w krótkim czasie dołączy do grona największych imprez biegowych w naszym kraju – mówi Michał Drelich, prezes agencji Sport Evolution, który objął funkcję Dyrektora Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których 5 czerwca warto wziąć udział w Łódź Maraton Dbam o Zdrowie:

» atrakcyjna, szybka i płaska trasa (jedna pętla) wytyczona przez najatrakcyjniejsze miejsca Łodzi m.in. ulicami Piotrkowską, Kościuszki i Mickiewicza;

» meta i biuro zawodów w Atlas Arenie – hali mogącej pomieści nawet 14 tysięcy widzów!

» bieg na 10 kilometrów rozgrywany równocześnie z maratonem

» aż 20 zorganizowanych punktów kibicowania na trasie

» perfekcyjna organizacja – gwarantuje agencja Sport Evolution, organizator m.in. Biegu dookoła ZOO, Herbalife Susz Triathlon, Biegu Ursynowa, a w przeszłości także Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego.

Więcej informacji i zapisy już od 4 kwietnia na stronie www.lodzmaraton.pl

FORUM DYSKUSYJNE

maraton lodz540

Możliwość komentowania została wyłączona.