New Balance 1080v12
 
23 lipca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

2. wałecki bieg filmowy za nami


Ponad 600 uczestników, Marek Plawgo debiutujący w biegu ulicznym, Michał Olszański po raz pierwszy komentujący biegową imprezę, piękna pogoda, wspaniałe nagrody, mnóstwo sportowych emocji, dobra zabawa i muzyka filmowa w tle. Tak w wielkim skrócie można opisać 2. wałecki bieg filmowy.

22 lipca wałecki rynek przez cały dzień wypełniony był po brzegi. A wszystko za sprawą uczestników i kibiców biegu filmowego, Mistrzostw Polski BiegamBoLubię na Trójkę i Biegu Otwartych Serc – TAK dla Transplantacji. W trzech biegach – na dystansach 9999, 3330 i 1111 metrów łącznie pobiegło ponad 600 osób. To rekord frekwencji wałeckiej imprezy!

walecki1 1

Niecodziennym doświadczeniem dla biegaczy była przeprawa przez jedyny w Polsce wiszący most – Most Kłosowski na jeziorze Raduń. – Utrzymanie równowagi na moście to wielka sztuka. Każda osoba nadaje mu ruch, a kiedy tych osób na moście w jednym czasie było kilkanaście, czułem się jak na nartach – opowiada Bartek Osior, uczestniczący w biegu na dystansie 9999 metrów.

walecki3

Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki lub specjalne, kowbojskie kapelusze, a na mecie, gdzie czekał na nich czerwony dywan, pamiątkowe medale. Zwycięzcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pucharami i cennymi nagrodami, m.in. najnowszymi telefonami Samsung. Najlepszych biegaczy dekorowali utytułowani polscy lekkoatleci – Marek Plawgo, mistrz świata i rekordzista Polski w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki, Jacek Bocian i Tomasz Czubak, mistrzowie świata z Sewilli w sztafecie 4 x 400 metrów, Sebastian Chmara – halowy mistrz świata i Europy w siedmioboku, a także Paweł Januszewski, mistrz Europy na dystansie 400 przez płotki. Mistrzowie nie tylko wręczali nagrody, ale także sami uczestniczyli w biegach. Marek Plawgo po raz pierwszy startował w biegu ulicznym. – 3330 metrów to nie mój dystans, ale zdobyłem nowe, ciekawe doświadczenie – mówi.

walecki2

Biegi komentowali dziennikarze sportowi radiowej Trójki – Michał Olszański i Krzysztof Łoniewski. Przez całą imprezę czas umilał zespół A. Quartet, grający – jakżeby inaczej – muzykę filmową.

2. wałecki bieg filmowy przeszedł do historii. Kolejny odcinek naszej filmowej imprezy już za rok! Do zobaczenia!