malysz
7 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy trasę Wings for Life Run w Poznaniu i innych 11 miastach


Już 7 maja o 13:00 wystartuje 10. edycja największego biegu świata. Wings for Life World Run to charytatywne wydarzenie dla uczestników na każdym poziomie zaawansowania, odbywające się w dwóch formułach. W Polsce, w ramach Biegu Flagowego w Poznaniu, na linii startu ustawi się komplet 8000 uczestników. W przynajmniej 11 innych miastach odbędą się Grupowe Biegi z Aplikacją, do których cały czas można dołączyć. Sprawdź najbliższą lokalizację i zarejestruj się na www.wingsforlifeworldrun.com

Wings for Life World Run to globalny bieg dla tych, którzy nie mogą. 100% opłat startowych uczestników wspiera badania Fundacji Wings for Life, mające pomóc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Unikalny format wydarzenia sprawia, że swoją cegiełkę do szczytnego celu mogą dołożyć zarówno profesjonalni biegacze, jak i amatorzy czy osoby na wózkach. Niezależnie od pokonanego dystansu, wszyscy ukończą bieg, ponieważ w Wings for Life World Run to meta ściga uczestników, a dokładniej – prawdziwy lub wirtualny Samochód Pościgowy, wyruszający za nimi 30 minut po starcie.

Trasa, którą będzie poruszać się prawdziwy Samochód Pościgowy w Polsce została ogłoszona 7 kwietnia. Jej przebieg nie zmieni się znacząco względem ubiegłego roku. Jedyną różnicą będzie brama, którą uczestnicy Biegu Flagowego w Poznaniu opuszczą miejsce startu, zlokalizowane na pl. Św. Marka. Zawodnicy przebiegną przez główne wejście Międzynarodowych Targów Poznańskich, od strony ul. Głogowskiej. Dalej skierują się na Most Dworcowy i pokonają Rondo Starołęka, które wyznaczy pierwsze 5 km biegu. Tam skręcą w prawo i ponownie przekroczą Wartę mostem Przemysła I. 10 km to skrzyżowanie ulic Grochowskiej z Grunwaldzką. 15 km biegu wypadnie w miejscu, w którym ul. Cmentarna przechodzi w Owczą.  Później biegacze opuszczą granicę Poznania, kierując się w stronę Lusowa i Tarnowa Podgórnego. Najszybsi uczestnicy Biegu Flagowego zostaną złapani przez Samochód Pościgowy w okolicach Zakrzewa (65 km od startu).

To jednak niejedyna ścieżka, na której będzie można spotkać uczestników uciekających przed ruchomą linią mety. Równolegle do wyprzedanego Biegu Flagowego w Poznaniu, w 11 miastach w Polsce wystartują Grupowe Biegi z Aplikacją, do których można zarejestrować się aż do dnia startu. Uczestnicy Biegu z Aplikacją rywalizują z uczestnikami Biegów Flagowych w ramach jednego, globalnego rankingu. Różni ich jedynie forma pomiaru czasu i dystansu. W Poznaniu odmierzy je specjalna aparatura zamontowana na dachu Porsche Taycan Sport Turismo. W innych miastach w Polsce czas i dystans zostaną zarejestrowane dzięki Aplikacji Wings for Life World Run.

Atmosfera biegu masowego we flagowej lokalizacji zostanie odwzorowana w Aplikacji dzięki specjalnemu audio-show oraz szeregu funkcjonalności, które zostaną udostępnione w dniu startu. Głosami polskiej wersji Aplikacji zostali: komentator sportowy Tomasz Zimoch, występujący w roli motywatora oraz legenda skoków narciarskich Adam Małysz, który swoim głosem będzie „ścigać” uczestników App Run. Dodatkowo biegacze usłyszą także Ambasadorów Wings for Life World Run: II Wicemiss Świata na Wózku Annę Płoszyńską, kierowcę rajdowego Kubę Przygońskiego, oraz Para-kolarskiego Mistrza Świata Arkadiusza Skrzypińskiego.

Możliwość komentowania została wyłączona.