L6Eklv4g
4 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton!


Nationale-Nederlanden Mini Maraton czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Zapraszamy do udziału w Małym Wielkim Biegu – biegowej rywalizacji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na jubileuszowy, 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i Nationale-Nederlanden Mini Maraton! Zapisy właśnie się rozpoczęły!

W tym roku po raz pierwszy w historii najmłodsi wystartują w samym centrum Warszawy – na ulicy Emilii Plater. Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbędzie się w sobotę 23 września w tym samym miejscu, w którym następnego dnia na trasę wyruszą dorośli uczestnicy 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, Nice To Fit You Warszawskiej Dychy oraz Bridgestone Sztafety Maratońskiej!

T295LJgg

Mini Maraton podzielony jest na kategorie wiekowe – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Wszyscy startują w biegach samodzielnie. Jedynie najmłodsza kategoria wiekowa – dzieci do lat trzech, wystartować mogą wraz z opiekunem. Górny limit wieku wynosi 16 lat – w wydarzeniu wziąć udział mogą osoby urodzone w roku 2007 lub później. Wszyscy otrzymają na mecie piękne, pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

Zarażamy biegową pasją i zdrowym stylem życia

Start w Mini Maratonie to świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia. Wierzymy, że udział w zawodach jest dla dzieci i młodzieży przygodą, sposobem na dobrze spędzony dzień. Zachęcajmy najmłodszych do aktywności – bądźmy dla nich wzorem, dobrym przykładem i pokazujmy możliwości. Sięgajmy wspólnie po sportowe przeżycia – start w grupie rówieśników w atmosferze Wielkiego Biegu to niezapomniana atrakcja.

Dorosła lokalizacja i profesjonalny pomiar czasu

Trasy biegów zlokalizowane będą w maratońskiej przestrzeni ulicy Emilii Plater, która nazajutrz będzie miejscem startu i mety maratonu. Również wyniki biegów dzieci mierzone będą w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu. Mali sportowcy będą mogli poczuć się jak zawodowi biegacze! Nie zabraknie również oprawy biegu i kibiców. Może udział w tych zawodach okaże się początkiem pięknej biegowej przygody?

uT0JiIA

Zapraszamy również do kibicowania najmłodszym – gorący, pozytywny doping rodziców i bliskich, oklaski i wspólne przeżywanie tego wydarzenia to ważny element startu w zawodach!

Rodzicu – Twoje nastawienie jest ważne!

Biegi dziecięce i młodzieżowe to forma rozrywki oraz spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim sposób na sportową edukację i promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych pociech. Dziękujemy, że angażujesz się w prozdrowotne działania i pokazujesz piękno sportu!

Podczas wydarzenia dbamy o to, aby nie narzucać dzieciom niezdrowej presji i nie budzić negatywnych emocji, rywalizacji ponad wszystko – to wydarzenie ma być dla nich szansą na zapoznanie się z pozytywnymi emocjami, jakie towarzyszą biegom. Pragniemy pokazać korzyści wynikające z aktywności – chcemy, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy, był dobrą zabawą i zapisał się w pamięci jako przyjemne doświadczenie. Mamy nadzieję, że Twoje podejście jest podobne! Dziękujemy, że wspólnie możemy wychowywać nowe pokolenie i wspierać je w rozwoju, wzrastaniu w zdrowiu i przeżywać razem miłe chwile.

Termin i informacje techniczne

Zawody odbędą się w sobotę, 23 września na ul. Emilii Plater – w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Meta każdego dystansu znajdzie się na wysokości Sali Kongresowej. Miejsce startu każdej tury zdeterminowane będzie długością dystansu. Dokładne mapy – trasy biegów zostaną przedstawione niebawem. Starty rozłożone są na tury. Podane godziny mają charakter orientacyjny.

  • Bieg Bąbla – do 3 lat (2020-2023) – ok. 50 metrów – starty od ok. 11:00 do ok. 11:30
  • Bieg Krasnala – 4-5 lat (2018-2019) – ok. 100 metrów – starty od ok. 11:40 do ok. 12:10
  • Bieg Smyka – 6-7 lat (2016-2017) – ok. 150 metrów – start od ok. 12:20 do ok. 12:50
  • Bieg Urwisa – 8-9 lat (2014-2015) – ok. 200 metrów – start od ok. 13:00 do ok. 13:45
  • Bieg Zucha – 10-11 lat (2012-2013) – ok. 400 metrów – starty od ok. 14:00 do ok. 14:45
  • Bieg Juniora – 12-13 lat (2010-2011) – ok. 750 metrów – starty od ok. 15:00 do ok. 15:45
  • Bieg Nastolatka – 14-16 lat (2007-2009) – ok. 1500 metrów – start ok. 16:00 do ok. 16:45
NNMM 1200x628

Numery startowe odbierać będzie można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1. Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
  • 23 września 2023 (sobota) – od 10:00 do 30 minut przed startem danej tury

Opłata startowa za udział w Biegu wynosi 35 złotych za każdego uczestnika. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Nationale–Nederlanden Mini Maraton, otrzymują na mecie pamiątkowe medale. Trzy najlepsze dziewczynki oraz trzej najlepsi chłopcy w każdej klasyfikacji – kategorii wiekowej (każda z klasyfikacji powstaje w wyniku połączenia wyników poszczególnych tur) otrzymają pamiątkowe puchary.

Zapisy odbywają się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Więcej o biegu: https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments