Do Wings for Life World Run trenuje juz 14 tys. Polakow fot. Damian Kramski
4 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Wings For Life World Run 5 Maja w… 22 miastach w Polsce!


5 maja o godzinie 13:00 rozpocznie się 11. edycja Wings for Life World Run. Do biegu trenuje już ponad 14 tysięcy Polaków. Dobroczynne wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej w Poznaniu i aż 21 innych miastach w całej Polsce, dzięki grupowym biegom z aplikacją mobilną. Uczestnikom startującym w tej formule będzie towarzyszyć specjalne audio-show. Jego bohaterami zostali w tym roku: legenda skoków narciarskich Adam Małysz i twórca podcastów Karol Paciorek. Wybierz swoją lokalizację i dołącz do największego biegu świata: wingsforlifeworldrun.com.

Wings for Life World Run to globalny bieg charytatywny, który startuje jednocześnie na całym świecie. Uczestnicy uciekają przed prawdziwym lub wirtualnym Samochodem Pościgowym, wyznaczającym linię mety. Ich wpisowe w 100% przeznaczane jest na badania, mające pomóc w powrocie do sprawności osobom dotkniętym paraliżem wskutek uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Polska edycja Wings for Life World Run odbedzie sie w Poznaniu i 21 innych lokalizacjach fot.Damian Kramski

W Polsce Wings for Life World Run odbywa się w dwóch formułach:

  • Biegu Flagowego w Poznaniu, czyli masowego biegu ulicznego, w którym co roku uczestniczy ok. 8 tys. osób. (Bieg wyprzedany. Startujesz? Zobacz trasę)
  • Biegu z Aplikacją, który umożliwia start solo w dowolnej lokalizacji lub wybór jednego z biegów grupowych, organizowanych w tym roku w aż 21 miastach (Zapisy trwają do 5 maja, na liście jest już ok. 6 tys. uczestników. Sprawdź listę dostępnych biegów, dołącz i zdobądź pamiątkowy t-shirt adidas za rejestrację)

Grupowe Biegi z Aplikacją to oddolne inicjatywy biegaczy, którzy podejmują się wyznaczenia trasy i zgłoszenia lokalizacji przez formularz na stronie Wings for Life World Run. Dzięki temu inni uczestnicy mogą dołączyć do biegu i wystartować razem, w wybranym mieście w Polsce. Na liście dostępnych lokalizacji są już: Warszawa (Park Skaryszewski, Kępa Potocka), Grodzisk Mazowiecki, Wyszków, Opoczno, Lublin, Radomsko, Białystok, Mikołajki, Bydgoszcz, Kalety, Kraków, Rzeszów, Namysłów, Katowice, Opole, Gdańsk, Stęszew, Wrocław, Łeba i Gryfice.

Grupowy start to nie wszystko, co ma do zaoferowania Bieg z Aplikacją Wings for Life World Run. By jak najlepiej oddać atmosferę biegu, co roku powstaje dedykowane audio-show w języku polskim. Podczas 11 edycji biegu głosem, który „ściga” uczestników będzie Adam Małysz. W roli Motywatora wystąpi popularny twórca podcastów, Karol Paciorek.

Koszulka ktora otrzymaja uczestnicy 11. edycji Wings for Life World Run fot. Wingmen Media
Wings for Life World Run 2024 merchandise photoshoot taken in Zadar, Croatia on October 25, 2023. // Wingmen Media / Red Bull Content Pool // SI202311031032 // Usage for editorial use only //

Jadąc Samochodem Pościgowym w Poznaniu nie mogę przekazać uczestnikom tego, co czuję, ani nakręcić ich do szybszego biegu. W Aplikacji mam dużo większe pole do popisu. Na ten rok przygotowałem selekcję swoich najlepszych powiedzonek i mam nadzieję, że dzięki mnie wszyscy uczestnicy Biegu z Aplikacją Wings for Life World Run będą mogli pochwalić się nowymi życiówkami! – powiedział Adam Małysz.

Zapisy do Biegu z Aplikacją będą otwarte do 5 maja do 13:00. Koszt startu to 80 zł, w „pakiecie” znajduje się w tym roku pamiątkowy t-shirt adidas. Pobierz aplikację ze sklepu App Store lub Google Play, zarejestruj się i wesprzyj przełomowe badania, które już teraz dają nadzieję na powrót do sprawności tym, którzy jeszcze biegać nie mogą.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments