UTMB Paul Brechu
22 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

UTMB Group zwiększa pulę nagród pieniężnych dla zwycięzców


Grupa UTMB, kluczowy organizator globalnej serii wyścigów ultra UTMB, ogłosiła 18 czerwca znaczący wzrost nagród pieniężnych w różnych wyścigach. Zwycięzcy 171-kilometrowego Ultra-Trail du Mont-Blanc, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Chamonix we Francji, otrzymają ponad dwa razy więcej niż w poprzednim roku, czyli 20 000 EUR każdy.

Nowy fundusz nagród, nazwany portfelem nagród HOKA, gwarantuje teraz również równość płci w nagrodach pieniężnych. Zarówno biegacze, jak i biegaczki otrzymają równe kwoty pieniężne w finałach UTMB i zawodach cyklu World Series Majors. Działania te mają na celu wspieranie sportowców w rozwoju ich kariery biegowej.

Korzyści odczują nie tylko zwycięzcy głównego wyścigu: w sumie ponad 380 000 EUR zostanie rozdysponowane między najlepszych sportowców w różnych wyścigach. Obejmuje to wyścigi dodatkowe, takie jak 55-kilometrowy Ultra-Trail du Mont-Blanc Orsières-Champex-Chamonix oraz 100-kilometrowy Ultra-Trail du Mont-Blanc Courmayeur-Champex-Chamonix.

image0

UTMB World Series postanowiło nagradzać jednakowo zawodników na biegach OCC i CCC. Uznano, że start na 50 km czy 100 km wymaga różnych umiejętności, ale takiego samego zaangażowania i poświęcenia na treningach oraz zawodach. Nagrody trafią do 10 najlepszych biegaczy w World Series oraz 5 najlepszych biegaczy w Majors.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
Zibi
20 dni temu

Coraz wyższe nagrody to niedobrze dla naszych zawodników bo przyciągną zawodowców a my staniemy się 3 ligą jak w biegach na plaskim

Marian
Marian
20 dni temu
Reply to  Zibi

3 ligą to jesteś z poziomem inteligencji.

Zibi
Zibi
19 dni temu
Reply to  Marian

To jaki masz kontrargument? Taki komentarz to świadczy o wysokim poziomie inteligencji. Typowy Janusz niemający nic do powiedzenia…

Marian
Marian
19 dni temu
Reply to  Zibi

Taki, że nic nie wiesz o tym sporcie i o tym jaki poziom jest w Polsce i na świecie sugerując, że teraz to wszyscy się w to bawią o strach pomyśleć co to będzie jak przyjdą „zawodowcy”. Weź na taki bieg nawet i dziesięciu biegających maraton <2:10 i jestem pewien, że z Bartkiem Przedwojewskim, Andrzejem Witkiem czy Rafałem Matuszczakiem nie mają żadnych szans na 40-50km biegu na technicznych trasach w górach. Zanim oni się obiegają w górach to nasi już będą po karierach.
Generalnie to mógłbyś przestać zgrywać eksperta w każdym temacie. I od…turlać się od naszych górali bo AKTUALNIE są w czołówce biegaczy na świecie więc przestać pieprzyć, że nie jest to profesjonalny sport skoro kilkadziesiąt osób na świecie już się z tego utrzymuje od kilku lat. Kilku Polaków też. Skoro więc można z tego żyć od kilku lat to czemu nadal nie widać tych zawodowców ze świata? Bo ten sport jest w pełni profesjonalny i ma coraz wyższym poziomie. I nasi i zagraniczni zawodnicy non stop się rozwijają i osiągają wyższe rankingi. Starczy żebyś zamknął mordę?

dziki_rysio_997
dziki_rysio_997
20 dni temu

Nie są to jeszcze porywające kwoty ale zdecydowanie krok w dobrą stronę.

Zibi
Zibi
19 dni temu

Całkiem zacne, to już trzeba konkretny bieg uliczny wygrać aby tyle zgarnąć więc będzie z tego niedługo profesjonalny sport

bart
bart
18 dni temu
Reply to  Zibi

20k EUR za wygranie najbardziej prestiżowego biegu UTMB to tak dużo? W Krynicy można było wygrać 100k PLN.
To nie są pieniądze które pozwalają na zawodowe uprawianie sportu, czyli zarabianie na tym i możliwość utrzymania siebie czy rodziny. Raczej dodatek do pensji dla kilku zapaleńców. Ale rzeczywiście dobre i to.