20 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

HMŚ: Sztafety na 100%

Zobaczymy polskie sztafety 4×400 m w finale HMŚ. Mężczyźni zajęli 2 miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i z czasem 3:07.90 zdobyli małe q. Kobiety wygrały swój przedbieg z czasem 3:30.51.

Męska drużyna wystąpiła w składzie: Zimny, Rzeźniczak, Majewski i Duszyński.

zimny belgrad
Paweł Skraba

Na ostatniej zmianie straty odrobił Duszyński, wyprzedzając Learmontha z Wielkiej Brytanii. Poza zasięgiem była Holandia.

duszynski belgrad

Sensacyjnie z imprezą pożegnała się ekipa USA. Na ostatniej zmienia kontuzji doznał Isaiah Harris. Heroicznie dobiegł do mety na drugiej pozycji, ale czas 3:09.11 okazał się zbyt słaby, aby uzyskać kwalifikację.

Nasze panie pobiegły w zestawieniu: Baumgart-Witan, Gaworska, Kaczmarek, Święty-Ersetic.

iga baumgart belgrad

Długo pozostawaliśmy na dalszych pozycjach. Dopiero na ostatniej zmianie udało się odrobić straty i wyprzedzić dramatycznie słabnącą sprinterkę z Jamajki, Bromfield.

gaworska belgrad

Wynik 3:30.51 to trzeci rezultat eliminacji. Szybciej pobiegły Amerykanki (3:28.82) i Holenderki (3:29.36).