kenia
6 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Sukces w maratonie i awans na sierżanta


Joyciline Jepkosgei zajęła 2. miejsce podczas Maratonu w Londynie. Teraz za ten wynik otrzymała awans w kenijskiej armii. Jepkosgei ze stanowiska kaprala została nominowana na sierżanta.

Uroczystość odbyła się w Kwaterze Głównej Obrony Armii Kenijskiej w Nairobi. Biegaczka otrzymała nominację z rąk Szefa Sił Obronnych Kenii generała Roberta Kibochiego. Wojskowy docenił Jepkosgei za reprezentowanie kraju na najważniejszych zawodach na świecie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą ciągłą ciężką pracę i za dobre reprezentowanie Kenii oraz Kenijskich Sił Obronnych – powiedział generał Kibochi.

W Londynie Jepkosgei pobiegła w czasie 2:18:07. Lepsza była tylko Etiopka Yalemzerf Yehualaw (2:17:26).

Kenijka to zwyciężczyni ubiegłorocznego Maratonu Londyńskiego oraz Maratonu w Nowym Jorku w 2019 roku. To także wicemistrzyni świata w półmaratonie z 2018 roku.

Jepkosgei jest jednym z wielu światowej klasy kenijskich sportowców, którzy pracują dla organizacji rządowych. Rekordzista świata na 800 m i dwukrotny mistrz olimpijski David Rudisha w czasie kariery sportowej był policjantem. Podobnie jak wicemistrz świata na 10 000 m Geoffrey Kamworor.

Foto: Justin Lagat (Twitter)

Możliwość komentowania została wyłączona.