16 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Senbere Teferi wygrywa w Bostonie

Etiopka, Senbere Teferi, nie miała sobie równych w biegu na 5 km, zorganizowanym przy okazji nadchodzącego maratonu bostońskiego. Rekordzistka świata minęła metę w 14:49. W rywalizacji mężczyzn o włos wygrał Kanadyjczyk, Charles Philibert-Thiboutot (13:35).

Rekord świata Teferi wynosi 14:29 i pochodzi z jesiennego adizero Road to Records. Dziś w Bostonie nie musiała biegać tak szybko, aby zdecydowanie pokonać: Weini Kelati (15:04) i Sharon Lokedi (15:16). Na 6 pozycji finiszowała rekordzistka USA w maratonie, Keira D’Amato (15:25).

Bardziej zacięty przebieg miał wyścig mężczyzn. O 1 sekundę wygrał Charles Philibert-Thiboutot. Na drugim miejscu finiszował Geordie Beamish (13:36). Podium uzupełnił Zouhair Talbi (13:36).

Boston Marathon tradycyjnie odbędzie się w poniedziałek (18 kwietnia). W stawce m.in. Peres Jepchirchir, czy Birhanu Legese.